ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2008/2009

Goście z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC 7 -10 stycznia 2014 r.

Od 7 do 10 stycznia w naszej szkole ponownie gościły studentki reprezentujące jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC. To stowarzyszenie umożliwia swoim członkom poszerzanie wiedzy i umiejętności oraz przybliża im różnorodne problemy współczesnego świata, m.in. poprzez praktyki zagraniczne. Gościliśmy Natalię Almaguer z Monterrey w Meksyku oraz Raianne Martins z Brazylii.

Studentki realizowały zadania związane z programem „Enjoy my origin”. Jego celem jest pokazanie uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów, że naprawdę warto uczyć się języka angielskiego. Poprzez interaktywne warsztaty praktykantki nie tylko ćwiczyły z młodzieżą słówka i gramatykę, ale też pokazały kulturę swoich krajów w takich aspektach jak pogoda, historia, jedzenie, środowisko, architektura, język i podróże. Uczniom najbardziej spodobały się specjały meksykańskiej kuchni oraz nauka samby i brazylijskich tańców weselnych.

Nauczyciele języka angielskiego: Marta Jóźwik, Katarzyna Borkowska i Sławomir Rochalski, dbali o to, by Natalia i Raianne nie tylko pracowały z uczniami, ale też by poznały Sokółkę i okolice. Sokólszczyzna wywarła na gościach duże wrażenie. Studentkom szczególnie spodobały się Bohoniki oraz kościół pw.  św. Antoniego. Przypominamy, że we wrześniu gościliśmy Mariyę z Bułgarii i Dede z Indonezji.

Zabawa karnawałowa w teatrze - 10 stycznia 2014 r.

Dnia 10 stycznia dzieci z klas początkowych były na wycieczce w Białostockim Teatrze Lalek. Pierwszym punktem programu było obejrzenie sztuki „Opowieść wigilijna”. Wszystkim spodobała się nowoczesna interpretacja tego znanego utworu Karola Dickensa, pełna efektów specjalnych, tajemnicza, a nawet troszkę straszna, gdyż na scenie  pojawiały się duchy. Potem dzieci zostały zaproszone na karnawałową zabawę. Pląsy, konkursy oraz wszelkie inne harce prowadziły urocze elfy w rytm granej na żywo muzyki. Najbardziej oczekiwanym gościem był oczywiście Święty Mikołaj, który wszystkim wręczył słodkie drobiazgi.

Spotkanie z druhami Harcerskiego Klubu Ratowniczego - 3 stycznia 2014 r.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce przywiązuje się dużą wagę do szkolenia dzieci i młodzieży z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odpowiednią wiedzę na ten temat ma nie tylko nauczyciel uczący przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, ale też panie z edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy świetlicy. Nauczyciele ukończyli odpowiednie kursy organizowane przez PCK oraz WOŚP, mają do dyspozycji fantomy, filmy szkoleniowe oraz inne materiały dydaktyczne. Czasami do współpracy zapraszane są osoby, które maja wiedzę i umiejętności ratownicze z racji wykonywanego zawodu, np. strażacy. 3 stycznia kurs ratowniczy z uczniami klasy szóstej przeprowadzili  druhowie z Harcerskiego Klubu Ratowniczego działającego przy Komendzie Hufca ZHP w Sokółce. Spotkanie obejmowało część teoretyczną oraz praktyczne ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Harcerze uczyli młodszych kolegów czym jest łańcuch przeżycia, jak sprawdzić przytomność poszkodowanego i prawidłowo wykonać masaż serca. W najbliższym czasie taki kurs jest też przewidziany dla dzieci z klas początkowych.