ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Zadanie 4. Zajęcia dodatkowe - "Koła ratunkowe" (wyrównawcze)

biologiczne

prowadząca  - Jolanta Steckiewicz

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Koło ratunkowe z biologii to zajęcia dla uczennic/ów klas I gimnazjum rozpoczynających naukę tego przedmiotu. Mają one na celu pomoc uczestnikom   zajęć w przygotowaniu się do: lekcji, sprawdzianów i odrabiania prac domowych z biologii. Zwiększenie pewności siebie, podwyższenie ich samooceny oraz budowanie ich wiary we własne możliwości.

Młodzież kształci umiejętności porządkowania  wiadomości i dostrzegania związków między organizmami a środowiskiem przyrodniczym, doskonali umiejętności pracy aktywnymi metodami, oraz pracy w grupie. Zajęcia skłaniają do samodzielnego poznawania świata organizmów żywych.

Głównym celem jest  wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, aby zapewnić im dobry start w gimnazjum i zmniejszyć ich obawy  przed nowymi zadaniami  na obecnym etapie kształcenia.