ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2009

Występ artystów Filharmonii Podlaskiej - 15 maja 2009 r.

Tym razem artyści w ciekawy sposób opowiedzieli  o roli dyrygenta w orkiestrze.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Występ Bractwa Rycerskiego z Golubia - Dobrzynia - 7 maja 2009 r.

Dnia 08.05.09 r. uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boguszach oglądali przedstawienie pt. ,,Kultura średniowiecza". Oprócz zdobywania wiedzy na temat epoki miecza i krzyża, widzowie mieli możliwość współtworzenia widowiska. Dziewczętom niezwykle podobała się nauka tańca dworskiego, zaś chłopcy chętnie brali udział w pojedynkach rycerskich.

Występ aktorów teatru CoNieco - 10 marca 2009

Tym razem aktorzy zaprezentowali dzieciom teatr przedmiotu. Zamienili przedmioty codziennego użytku w postaci z legend polskich. Młodzi widzowie z wielkim zainteresowaniem, czasami rozbawieniem poznawali dzieje Smoka Wawelskiego, losy złego króla Popiela           i legendę o kwiecie paproci. Uczniom podobał sie świat w którym zwykła łyżka przybiera postać króla a zwykłe drewno staje się owieczką.

Czy orkiestra symfoniczna jest wielką rodziną? - występ artystów Filharmonii Podlaskiej - 6 marca 2009

Uczniowie mieli szansę zobaczyć i usłyszeć brzmienie instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. dzieci miały okazję poznać na czym polega trudna praca dyrygenta.

Występ artystów Filharmonii Podlaskiej -16 stycznia 2009

Artyści przybliżyli dzieciom tradycje i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Była to zabawna opowieść o zwierzętach mówiących w noc wigilijną ludzkim głosem. Audycji przyświecało przesłanie, iż świątecznej nocy ma towarzyszyć radość i wspólne śpiewanie kolęd. Uczniowie usłyszeli brzmienie skrzypiec, fletu, instrumentów perkusyjnych oraz klawiszowych.

Czarodziej w szkole - 13 stycznia 2009

W naszej szkole odbył się pokaz w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza. W jego spektaklu zobaczyliśmy znikające, pojawiające się, a nawet latające różne przedmioty. Mistrz pokazał jak można z papierków po cukierkach wyczarować prawdziwe pieniądze, jak można odczytać cudze myśli i wreszcie jak bezboleśnie i bezkrwawo przeciąć osobę na dwie części. Asystentami mistrza byli uczniowie naszej szkoły.