ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Wycieczka do parku linowego - 28 września 2012 r.

Klasa VI a wraz z opiekunami - p. D. Koprowską i p. M. Chociej była na wycieczce w Parku Linowym w Podjanowszczyźnie. Choć pogoda pozostawiała wiele do życzenia, wszystkim wyjazd niezwykle się podobał. Śmiałkowie, wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, karabinki, rolkę, kask), pokonywali przeszkody składające się z mostków, skoków, kładek, belek, pętli i siatek. Przeszkody znajdowały się na wysokości 2 metrów. Nowe doświadczenia i zabawy na świeżym powietrzu wyostrzyły apetyt, dlatego wszyscy chętnie zajadali kiełbaski i chleb pieczone na ognisku.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Wycieczka do Białegostoku - 27 września 2012 r.

W dniu 27.09.2012r. odbyła się wycieczka 45 uczniów/uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny pod nazwą „ W stronę sukcesu”. W Centrum Zabaw dla dzieci FIKOLAND uczyliśmy się i bawiliśmy. Wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych z przyrody, na których wykonaliśmy ciekawe doświadczenia: sprawdziliśmy właściwości dwutlenku węgla,  procentową zawartość tlenu w powietrzu. Mogliśmy obserwować krzepnięcie cieczy w temperaturze pokojowej. Zabawa w świecie robotów Lego Mindstorms  pozwoliła uczestnikom Koła Bioniki zobaczyć możliwości robotów zaprogramowanych przez  pracowników Centrum Zabaw. Obserwacje robotów będą inspiracją dla młodych konstruktorów do ich samodzielnej pracy z zestawami Lego Mindstorms   zakupionymi do szkoły . Uczniowie/uczennice obejrzeli  też film 3D.

Akcja Szkolnego Koła PCK „Godne dzieciństwo”- 16.09.2012 r.

Dnia 16.09.2012r. odbyła się kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. L. Lewoniewskich 3.

W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Diania Gabiniewicz, Karolina Szydłowska – uczennice klasy Ib Gim., Małgorzata Prymak – uczennica klasy IIa Gim., Natalia Winsko – uczennica klasy IIb Gim., Michał Sujeta – uczeń klasy IIIa Gim., Dawid Aniśko – uczeń klasy IIIc Gim. W akcji zebrano 328,28 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup 10 piórników wraz z wyposażeniem dla uczniów naszej szkoły.

Jak pomagać niewidomym

Polski Związek Niewidomych w Białymstoku przy współudziale Koła Terenowego PBS w Sokółce po raz kolejny zorganizował spotkanie z młodzieżą naszego gimnazjum. Wykład  „Jak pomagać niewidomym”, realizowany w ramach projektu „Bliżej siebie” miał na celu  przekazanie wiedzy dotyczącej pomocy osobom niedowidzącym i słabo widzącym oraz  ich funkcjonowaniu w społeczeństwie. To druga edycja tego projektu. Inicjatywa  jest  finansowana przez Urząd Miasta i Gminy Sokółka.

Zatańcz z klasą - 12, 13 września 2012 r.

W ostatnich dniach uczniowie młodszych klas wzięli udział w dwóch pokazach tanecznych. Pierwszy zorganizowała Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier „Zatańcz z klasą”. Drugi przygotowała grupa tańca nowoczesnego. Uczniom występy bardzo się podobały i na pewno zechcą wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez tych tancerzy.

Święto Pieczonego Ziemniaka - 13 września 2012 r.

Nauczyciele klas początkowych oraz świetlicy wykorzystali ostatnie dni ładnej, jesiennej pogody aby zorganizować swoim podopiecznym cykliczną imprezę Święto Pieczonego Ziemniaka. Całość rozpoczęła się w klasach od pogadanki na temat historii tego warzywa i jego roli we współczesnej kuchni. Następnie dzieci zgromadziły się na boisku, gdzie zostały podzielone na pięć drużyn: Chipsów, Frytek, Pyz, Kopytek i Placków.  W takich zespołach rozegrano „ziemniaczane” konkurencje sportowe, w których najlepszą okazał się zespół Kopytek. Wysiłek fizyczny i ruch na świeżym powietrzu zaostrzył apetyty dzieci, zapewne dlatego tak wspaniale smakowały ziemniaki w mundurkach zjedzone przy symbolicznym ognisku. Po wspólnej zabawie uczniowie wrócili do szkoły.

Sprzątanie świata - 8 września 2012 r.

8 września 2012r. z inicjatywy samorządu uczniowskiego SP,  nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę!” Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Wyposażeni w rękawiczki i worki wyruszyli do walki z odpadami. Klasa IVA  zebrała śmieci wokół naszej szkoły i boisk oraz Urzędu Pracy, a następnie oczyściła park  na Osiedlu Zielonym. Teren wokół sokólskiego zalewu i park obok Zespołu Szkół Zawodowych odzyskał swą atrakcyjność dzięki klasie V A. Duża ilość zapełnionych worków świadczy o tym, iż akcja ta była bardzo potrzebna. Uświadomiliśmy sobie, iż troska o nasze środowisko jest naszym obowiązkiem. Powinniśmy na co dzień dbać o otoczenie aby każdego dnia móc podziwiać piękno naszej przyrody.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Jeszcze tak niedawno korzystaliśmy z uroków wakacji i letniego wypoczynku. Dziś spotykaliśmy się, żeby rozpocząć nowy rok szkolny 2012/2013. Wróciliśmy po dwumiesięcznej przerwie nie tylko z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Wszystkich bardzo serdecznie powitał pan dyrektor Adam Kowalczuk, zwracając się ze szczególnie ciepłymi słowami do uczniów klasy pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W swoim przemówieniu zachęcał uczniów do wysiłku, podejmowania wyzwań, rozwijania zainteresowań i pasji.   Na najbliższe miesiące wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom życzymy powodzenia, wytrwałości w pracy i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.