ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Pomysł na ferie 2011 r.

Właśnie rozpoczęły się długo oczekiwane ferie zimowe. Pomysłów na spędzenie dwóch tygodni „laby” jest bardzo wiele, ale najważniejsze, by wypełnić wolny czas w sposób aktywny, twórczy i pożyteczny. Na dzieci i młodzież ze  szkoły podstawowej i gimnazjum na Osiedlu Zielonym czeka wiele atrakcyjnych zajęć, a szczególną propozycję skierowano do uczniów z młodszych klas. Otóż nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie Barbara Tolko, Dorota Kamińska i Zofia Kowalczuk, przygotowały dwudniowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Panie same wcześniej kształciły się na kursach organizowanych przez PCK oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z fundacji WOŚP szkoła otrzymała fantomy, filmy edukacyjne i materiały szkoleniowe. Uczestnicy spotkań poznali łańcuch przeżycia, uczyli się wzywania pogotowia, ćwiczyli sprawdzanie przytomności i układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Najtrudniejsza okazała się resuscytacja, czyli oddechy ratownicze i masaż serca, ale i z tym dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Gościem specjalnym był aspirant Piotr Wołkowycki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, który wspomógł organizatorów swoją fachową wiedzą i doświadczeniem ratowniczym. Na warsztatach uczniowie  zdobyli cenną wiedzę i zrozumieli, że wszyscy mogą być ratownikami.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii