ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 

W SOKÓŁCE


Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2013

Strona główna

Hallowen - 30 października 2013 r.

W dniu 30 października 2013 r. uczniowie ZSO wzięli udział w imprezie  zorganizowanej z okazji popularnego w krajach anglojęzycznych święta Halloween. Impreza miała na celu przybliżyć młodzieży tradycje związane ze świętem duchów oraz jednocześnie umożliwić im rozwijanie umiejętności językowych wykraczających poza codzienną formę lekcyjną. 
Najpierw delegacje poszczególnych klas, podzielone na cztery zespoły, musiały zmierzyć się z quizem, który sprawdzał wiedzę o historii  i tradycji tej przerażającej uroczystości. Następnie były konkursy i zabawy takie jak jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku, ozdabianie dyni z zamkniętymi oczami, wybór najciekawszego stroju oraz najładniejszej dyni. Halloween przygotowali nauczyciele angliści.

Dyrekcja

Wydarzenia

Komunikaty

Nauczyciele

Sport

Biblioteka

Świetlica

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

Samorząd uczniowski

Dokumenty szkolne

Klasy

Rada Rodziców

Historia

Linki

Patron szkoły


© ZSO w Sokółce 2008

     

 


Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w szachach - 25 października 2013 r.

W drużynowych Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego zdobyliśmy:

I miejsce – dziewczęta SP3

Julia Borowska, Magdalena Tur, Karina Miron, Julia Wewiór

II miejsce – chłopcy G2

Bartłomiej Klim, Paweł Gliński, Rafał Kozłowski, Hubert Kieda, Jakub Chłus

III miejsce- chłopcy SP3

Damian Galewski, Patryk Bandziński, Hubert Hołubowicz, Remigiusz Łoś


Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej - 24 października 2013 r.

 25 listopada 2013 r. to wielki dzień uczniów klasy pierwszej „a” ZSO, gdyż w tym dniu maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów. Na ten szczególny moment z niecierpliwością czekali nie tylko pierwszoklasiści, ale też ich najbliżsi  oraz cała społeczność szkoły. Uroczystość uświetniło wielu miłych gości: wychowawczyni i pani dyrektor z przedszkola „Zielony Zakątek”, pan dyrektor ZSO Adam Kowalczuk, nauczyciele uczący pierwszaków, przewodniczący Samorządu Szkolnego, rodzice. Najmłodsi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze, śpiewali piosenki,  a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część  oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było złożone na sztandar szkoły ślubowania, w którym dzieci przyrzekły sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić swojej szkole dumę. Następnie pan dyrektor oraz wychowawczyni, pani Zofia Kowalczuk, dokonali aktu pasowania na ucznia. Oprócz pamiątkowych dyplomów dzieci otrzymały też drobne upominki od kolegów z Samorządu Szkoły oraz wiele serdecznych życzeń. Spotkanie zakończyły wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 


Audycja muzyczna muzyków Filharmonii Podlaskiej - 24 października 2013 r.

Artyści Filharmonii Podlaskiej przybliżyli młodym słuchaczom pojęcie echa w muzyce. Zaprezentowali też brzmienie skrzypiec, akordeonu oraz fletu i saksofonu.


Wspomnienie ks. Dariusza Sańko - 17 października 2013 r.

W 2009 roku, w czasie zimowego podejścia na jeden z górskich szczytów Kaukazu w Gruzji, zginął sokółczanin, ksiądz doktor Dariusz Sańko. Był osobowością niezwykłą, gdyż jego powołaniem okazało się nie tylko życie duchowne, ale też podróże, filozofia, z której uzyskał doktorat i tworzenie poezji.  W dniu 17 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbyła się uroczystość  nadania jego imienia alejce położonej w sąsiedztwie szkoły. Na ceremonię przybyło wielu gości: władze miasta, z burmistrzem panem Stanisławem Małachwiejem, dyrektorzy sokólskich szkół i instytucji, przedstawiciele  duchowieństwa wszystkich wyznań, mieszkańcy Sokółki oraz uczniowie, nauczyciele i dyrekcja ZSO, pełniąca rolę gospodarzy.  Całość rozpoczęło poświęcenie alejki przez księży Józefa Kuczyńskiego  i Włodzimierza Misiejuka. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli niezwykle wzruszający montaż słowno-muzyczny. Złożyły się na niego wiersze autorstwa księdza Sańko, recytowane przez młodzież ZSO, występ chóru z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przygotowany przez pana Krzysztofa Zalewskiego, Zespołu Muzycznego ZSO oraz solistów: pana Zbigniewa Dębko z Warszawskiej Opery Kameralnej i pani Ewy Dębko, nauczycielki muzyki w szkole na Osiedlu Zielonym. Akademia nie tylko przybliżyła osobę księdza Sańko i jego życiową filozofię. Była też lekcją zadumy nad sensem życia, istotą człowieczeństwa, znaczeniem miłości oraz tym, jak piękne i jednocześnie kruche jest to wszystko, co nas otacza.  Uroczystości zakończyła msza za duszę księdza Dariusza, odprawiona w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Szczególne podziękowania otrzymuje pani Dorota Koprowska  i Katarzyna Daszuta za przygotowanie akademii, pani Małgorzata Chociej za oprawę plastyczną i dekoracje a także rodzice naszych uczniów, państwo Ewa i Zbigniew Dębkowie oraz pan Krzysztof Zalewski za  opiekę muzyczną.


Sukces uczniów naszej szkoły - 15 października 2013 r. 
15 października 2013r., Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu 230 uczniom stypendiów w ramach realizacji kolejnej edycji projektu "Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2013-2014" odnoszących sukcesy w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych. 

Z naszej szkoły zostały uhonorowane tym stypendium dwie osoby:
Monika Bakun uczennica klasy III b gimnazjum i Przemysław Zubrzycki absolwent naszego gimnazjum. Przemek uzyskał w ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym oraz tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, Monika uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


Obchody Dnia Edukacji Narodowej - 11 października 2013 r.

Choć Dzień Edukacji Narodowej przypada dopiero w poniedziałek, to uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym  świętowali już dziś. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, podczas której podziękowano pedagogom za ich pracę oraz zaprezentowano program artystyczny. Gośćmi specjalnym byli emerytowani nauczyciele: wieloletni dyrektor pan Stanisław Omachel, panie Krystyna Czołpińska i Janina Jancewicz oraz pan Andrzej Wysocki, a także przedstawiciele Rady Rodziców: pani Izabela Parchanowicz i pan Jerzy Awdziej, W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci z klas początkowych pod okiem wychowawczyń: pani Doroty Kamińskiej, Zofii Kowalczuk i Barbary Tolko oraz we współpracy z nauczycielkami świetlicy. Maluchy z typowym dla siebie wdziękiem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a pierwszaki zaprezentowały taniec „Nenka”. Burza braw i uśmiechy na twarzach widzów to najlepszy dowód na to, że występ dzieci przypadł wszystkim de serca. Święto Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników oświaty. Dyrektor szkoły, pan Adam Kowalczuk, przyznał swoją nagrodę następującym nauczycielom: pani Marii Zaulicznej, Alinie Jakimiec, Zofii Kowalczuk, Danucie Szczesiul, Ewie Harasimowicz, Jolancie Paruk, Jarosławowi Raczkowskiemu, Radosławowi Kacunel. Zaś pani Barbara Tolko i Ewa Dębko otrzymały nagrodę burmistrza Sokółki. Wszystkim pedagogom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz zdrowia i pogody ducha na co dzień!

Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni,

niech się staną jawą Wasze piękne sny,

niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da,

niechaj wartość Waszą cała Polska zna!


Wycieczka do Białegostoku - 2 października 2013 r.

2 października 2013 r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wybrali się do Teatru Dramatycznego im.  A. Węgierki w Białymstoku na spektakl „Glany na glanc”, którego reżyserem jest  Krzysztof Rekowski. Spektakl to wspaniała polemika dwóch aktorów, starcie ich poglądów. Mike (Mateusz Witczuk), siedzący w areszcie skinhead, który zamordował mężczyznę pochodzenia azjatyckiego, kopiąc go nogami uzbrojonymi w bojowe glany dostaje z urzędu obrońcę – Żyda (Piotr Półtorak). Adwokat waha się, czy przyjąć sprawę, która jest w jego oczach szczególnie ohydna. Spektakl dotyka  problemów takich jak rasizm, nazizm i ksenofobia, które w ostatnich latach stają się aktualne. Po zakończeniu spektaklu gimnazjaliści  gościli za kulisami teatru.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Branickich oraz Muzeum Medycyny i Farmacji UMB. Prezentowane tam są wystawy poświęcone dawnemu aptekarstwu, stomatologii, okulistyce, rentgenologii oraz chirurgii. Uczniom szczególnie spodobały się zajęcia warsztatowe, na których mogli wykonać odlew szczęki czy mózgu człowieka. Wyjazd zorganizowali nauczyciele Małgorzata Chociej, Monika Klim, Jolanta Steckiewicz i Sławomir Rochalski.