ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 

W SOKÓŁCE


Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2010

Strona główna

       

 

 

 

Powitanie wiosny -  19 marca 2010 r.

 

W tym dniu nie odbywały sie zajęcia dydaktyczne. Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego zorganizowany został Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Okazją był Dzień św. Patryka  patrona Irlandii, którego obchody przełożyliśmy ze środy na piątek i połączyliśmy z Dniem Wagarowicza. Z przyjemnością stwierdziliśmy, że nasi uczniowie nie poszli na wagary, lecz pojawili się w szkole żeby dopingować   3 osobowe reprezentacje klas gimnazjalnych biorące udział w konkursie. W sumie udział wzięło 27 uczniów z 9 klas gimnazjalnych. Wszyscy trzymaliśmy kciuki (fingers crossed) za pierwszoklasistów, dla których był to pierwszy sprawdzian wiedzy na forum szkoły. Pytania obejmowały zakres wiedzy z historii, geografii, polityki i kultury Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Australii, Kanady i Nowej Zelandii. Uczestnicy konkursu przygotowali się bardzo solidnie, tak że nawet ekstremalnie trudne pytania nie były w stanie ich zaskoczyć.

 

   

Dyrekcja

Wydarzenia

Komunikaty

Nauczyciele

Sport

Biblioteka

Świetlica

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

Samorząd uczniowski

Dokumenty szkolne

Klasy

Rada Rodziców

Historia

Linki

Patron szkoły


© ZSO w Sokółce 2008

     

 

W finale spotkały się reprezentacje klas IIIc, IIb, i IIa . Bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę, lecz w końcu po pasjonującej dogrywce zwyciężyła klasa IIb, drugie miejsce zajęła klasa IIa, a trzecim miejscem musiała się zadowolić klasa IIIc.

 

 

Konkurs podobno się podobał więc mamy nadzieję, ze na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych i spotkamy się za rok.

 

Jednocześnie chcieliśmy podziękować wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu tej imprezy, a w szczególności klasie IIc gimnazjum. Serdeczne podziękowania należą się również sponsorom naszego konkursu: wydawnictwom:  Macmillan Polska i Oxford University Press i ich przedstawicielom: Tomkowi Buńkowskiemu i Monice Maleszewskiej. Bez was nie byłoby tych naprawdę fajnych nagród. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

 

 

 

Po zakończeniu konkursu uczniowie wraz z wychowawcami organizowali dalszą część zabawy we własnym zakresie.


Uczniowie Szkoły Podstawowej, żeby pożegnać zimę, przygotowali papierową kukłę. Ustroili ją w kolorowe gałganki. Następnie wśród okrzyków i śpiewów nastąpiło spalenie symbolu uprzykrzonej zimy.

 

 


Występ artystów Filharmonii Podlaskiej - 11 marca 2010 r.

 

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas artyści z Filharmonii Podlaskiej. Muzycy przedstawili nam utwory Fryderyka Chopina. Z tajemniczej walizki wyskakiwały przepiękne mazurki i oberki. W przedstawieniu wzięły udział również dzieci ze szkoły w Starej Kamionce. Muzycy i dzieci stworzyli orginalną muzykę, która sie wszystkim podobała.

Wiktoria Żuk kl III a

 

 


 

Walentynkowy kiermasz ciast - 14 lutego  2010 r.

 

Kiermasz ciast zorganizowano z  inicjatywy Rady Rodziców. Z rodzicami współpracowały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2.  Kiermasz cieszył sie dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania mamom, które upiekły ciasta..

 

 


Zabawa karnawałowa klas I - III - 22 stycznia 2010 r.

 

Dnia 22 stycznia klasy młodsze bawiły się na balu karnawałowym. Spotkanie rozpoczęło się w klasach od rozdania kolorowych kotylionów oraz zabawy w Kopciuszka, w trakcie której zespoły z jednakowymi kolorami kotylionów oddzielały groch od fasoli.

 

 

Z poszczególnych klas dzieci udały się na salę gimnastyczną w niezwykły sposób. Każda klasa utworzyła pociąg  na czele którego stała grupa, która zwyciężyła w przebieraniu ziaren, ze swoim maszynistą . Korowód sunął śpiewając popularną piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”.

 

 

Na sali uczniowie usiedli na miejscach oznaczonymi kolorowymi balonami. Zostali przywitani przez nauczycieli i nauczyli się okrzyku, który był przerywnikiem między konkursami.

 

 

Taniec z balonami bardzo się wszystkim podobał. Niełatwo było pląsać w rytm muzyki trzymając czołem tak delikatny i niestabilny przedmiot. Rywalizowano ambitnie, wszystkie pary zasłużyły na nagrodę.

 

 

Wychowawczynie prowadziły swoje klasy w karnawałowym wężu, krążąc po sali we wszystkich kierunkach. Wymagało to nie tyle zdolności tanecznych, ile dobrej kondycji fizycznej. Za to nikt nie narzekał potem, że jest mu zimno.

 

 

Prawdziwy karnawał to przede wszystkim dynamiczny taniec, piękne stroje, ekspresja ruchów i doskonały humor. Na choince klas młodszych nie zabrakło niczego. Dzieci bawiły się znakomicie, zagarniając całą dostępną im przestrzeń sali gimnastycznej.

 

 

Rodzice przygotowali w klasach słodki poczęstunek. Dzieci odpoczywały od pląsów i zabaw, posilając się pysznymi ciasteczkami, owocami, chrupkami. Tak intensywny wysiłek wymaga uzupełnienia „paliwka”.

 

 

W tańcu z krzesłami należało wykazać się szybką orientacją, by nie wypaść z zabawy. Często zdarzało się, że o jedno krzesełko walczyło dwoje dzieci. Kolegów do rywalizacji zachęcali gromkimi okrzykami koledzy i panie nauczycielki.

 

 

 

Pięknie przebrane dzieci startowały w zbiorowym konkursie tańca poszczególnych klas. Było podobnie jak na zmaganiach „You can dance”. Role jurorów przypadły paniom ze świetlicy, zaś przewodniczyła Pani Jolanta Paruk. Wielu uczniów udowodniła, że ma i talent, i wyobraźnię.

 

Konkurs z jabłkami polegał na tym, by umożliwić koledze z pary ugryzienie jabłka zawieszonego na sznurku bez pomocy rąk. Zadanie sprawiło wiele trudności, ale smakowite owoce zostały w końcu ugryzione, a na koniec ze smakiem zjedzone.

 

 

Wiele radości sprawił dzieciom konkurs na najdoskonalszą mumię. Zespoły pracowały z wielkim zaangażowaniem. Mumie na koniec konkursu w rytm muzyki uwalniły sie z "bandaży".

 

 

Dużym powodzeniem cieszył się karnawałowy pląs "Tańczymy Labada".

 

 

Na miłej zabawie czas płynie szybko. Kiedy już zjedzono wszystkie pyszności, rozstrzygnięto  konkursy , zaliczono tańce i pląsy, rozdano nagrody, to nadszedł czas pożegnania. Nauczycielom świetlicy: Ewie Harasimowicz, Barbarze Borowskiej, Danucie Dzienisowicz, Jolancie Paruk i wychowawczyniom klas I-III: Dorocie Kamińskiej, Zofii Kowalczuk, Barbarze Tolko, dziękujemy za przygotowanie karnawału, a dzieciom za wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

 

więcej zdjęć na stronie     klasy I     klasy II     klasy III

 


Występ artystów Filharmonii Podlaskiej - 8 stycznia 2009 r.

 

Dnia 8 stycznia uczniowie klas młodszych mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w audycji przygotowanej przez artystów Filharmonii Podlaskiej. Tym razem program dotyczył tematyki świątecznej. Niesforny Chochlik chciał zepsuć atmosferę Bożego Narodzenia. Przeszkodził mu w tym Aniołek ze Skrzatami, przy aktywnej pomocy dzieci. Wspólny śpiew kolęd, ubieranie choinki, spontaniczne wypowiadanie się o świątecznej tradycji sprawiły, że Chochlik zmienił się na dobre. Wszyscy bawili się znakomicie.