ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 

W SOKÓŁCE


Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Strona główna

Dzień Rodziny - III spotkanie - 28 maja 2011 r.

Maj to doskonały miesiąc na urządzanie festynów, pikników i spotkań rodzinnych. Przekonali się o tym mieszkańcy Osiedla Zielonego, którzy w minioną sobotą bawili się na III Festynie Rodzinnym, zorganizowanym przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących. To cykliczne święto szkoła dedykuje nie tylko mamom i tatusiom, ale też wszystkim członkom rodziny i społeczności dzielnicy.

Uroczystość rozpoczęło wręczenie dyplomów dzieciom i młodzieży za udział i wywalczenie wysokich miejsc w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły, zorganizowanego przez pana Jarosława Raczkowskiego

Dyrekcja

Wydarzenia

Komunikaty

Nauczyciele

Sport

Biblioteka

Świetlica

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

Samorząd uczniowski

Dokumenty szkolne

Klasy

Rada Rodziców

Historia

Linki

Patron szkoły


© ZSO w Sokółce 2008

     

 

Tatusiowie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną w czasie meczu z młodzieżą gimnazjum. Okazało się, że panowie Adam Ancypo, Jerzy Awdziej, Krzysztof Uściłko, Grzegorz Poczobutt Odlanicki, Wiesław Galewski wypadli znakomicie i pięknym stylu wygrali ze swoimi młodszymi rywalami.

Pan Jarosław Czeczko przyjechał na festyn z niecodziennymi zwierzętami: wężami i legwanem, czym ogromnie  zainteresował nie tylko miłośników fauny. Jego pupile przez cały czas były w centrum zainteresowania zwłaszcza dzieci.

 

Występ Grupy Tancerzy Ognia „Czupakabra” ( wśród których byli też nasi uczniowie) pokazał, że kilka  pozytywnie zakręconych osób może  dać widowni ciepło, radość i energię, która pozytywnie  nastraja.

 

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przygotowali pokaz sprzętu i wyposażenia jakiego zarówno na co dzień, jak i w czasie akcji używają policjanci.

 

Uczniowie klasy szóstej pod okiem pani Katarzyny Daszuta przygotowali etiudę teatralną pt. "Teatrzyk bajkowy”.

 

Wielu naszych gimnazjalistów uczęszcza na zajęcia boksu. Ten trudny, lecz zarazem piękny sport uczy wytrzymałości, hartu, pokonywania własnych słabości i rywalizacji fair play. Trener bokserów, pan Tomasz Potapczyk, pokazał wraz ze swoimi podopiecznymi elementy treningu i walk bokserskich.

 

Klasy młodsze zaprezentowały się w programie taneczno-wokalnym. Pierwszaki zatańczyły taniec „Non Adel”, klasa trzecia zaśpiewała „Konika na biegunach”, zaś dzieci z klasy drugiej pokazały izraelski taniec „Zadik katamar”.

Dzieci biorące udział w konkursie plastycznym „Laurka dla mamy” otrzymały nagrody i dyplomy. To: Karina Miron z kl.I, Magdalena Tur  i Jakub Steckiewicz z kl. III.

 

Festyn Rodziny był okazją do przeprowadzenia I Międzyszkolnego Konkursu Cheerleaderek. Jury w składzie: Jolanta Raczkowska Gimnazjum nr 1, Ewa Głażewska Gimnazjum nr 1 i Andrzej Kułak ZSI, przyznało następujące miejsca: I - drużyna SP nr 1, II – drużyna SP nr 3, III – drużyna SP nr 2.

 

Pani Katarzyna Chociej przygotowała przedstawienie teatralne „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wersji angielskiej. Młode wykonawczynie z klas piątych stanęły na wysokości zadania i udowodniły, że potrafią pięknie i bezbłędnie mówić w języku Brytyjczyków.

 

Spragnieni nowego wizerunku malowali twarze przed czarodziejskim lusterkiem.

 

Aby uczestnikom festynu nie zabrakło energii, to na wszystkich czekał poczęstunek w postaci ciast i domowego bigosu.

 

W czasie festynu prowadzona była kwesta na rzecz szkoły, a zebrane środki zostaną przekazane na bieżące potrzeby placówki. Mimo że zawiodła aura, to pochmurne niebo i deszczowe chmury nie zdołały zepsuć fantastycznej atmosfery festynu  nastawionego na rekreację, integrację i przede wszystkim dobrą zabawę uczestników.

 


I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - 26 maja 2011 r.

ZSO na Osiedlu Zielonym to szkoła, w której młodzieży proponuje się niekonwencjonalne, ale skuteczne metody nauki języka angielskiego. Kolejną cenną inicjatywą anglistów było zorganizowanie w dniu 26 maja I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, nazwanego w skrócie i z przymrużeniem oka  „KWOKA”. Organizatorzy: pan Sławomir Rochalski, Marta Jóźwik i Katarzyna Chociej, do konkursowych zmagań zaprosili uczniów sokólskich gimnazjów. Młodzież  podzielona na dziewięć trzyosobowych zespołów startowała w trzech rundach, składających się z zestawu pięciu kolejek pytań. Wszystkie dotyczyły wiedzy na temat historii, geografii, polityki, kultury i tradycji krajów anglojęzycznych. Po każdej rundzie odpadały trzy zespoły, nagradzane za swój wysiłek dyplomami. Decydująca była ostatnia runda, która wyłoniła finałową trójkę. Ostateczny wynik rozgrywek, obserwowanych wnikliwie przez komisję konkursową w składzie: pani Ewa Głażewska Gimnazjum nr 1, pan Łukasz Łukasik ZSI, pani Marta Jóźwik ZSO, przedstawia się następująco:

          I miejsce drużyna ZSO w składzie: Radosław Oleksza, Jakub Makarewicz, Urszula Bancerek

          II  miejsce drużyna ZSO w składzie: Krzysztof Andrzejewski, Pola Aniśkiewicz, Julita Różak,

          III miejsce drużyna Gimnazjum nr 1 w składzie: Daria Amieliańczyk, Olga  Rybińska, Kornelia Śpiewak

Wszystkie trzy drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody: dyplomy, odtwarzacze mp4, książki i gadżety. Fundatorzy nagród to Burmistrz Sokółki i wydawnictwo MacMillan. Pomysły anglistów z Zielonego Osiedla są dowodem na to, że nauka języka obcego może być w równym stopniu efektywna, jak też efektowna. Gratulujemy i czekamy na kolejne propozycje!


Lekcja w muzeum - 25 maja 2011 r

W miesiącu maju nauczyciele ZSO- Monika Klim i Adam Gil byli współorganizatorami spotkań dla najmłodszych poświęconych  tradycjom wielkanocnym na Podlasiu  pt. „Wielkanoc na ludowo.”  W zajęciach wzięli udział podopieczni sokólskich przedszkoli nr 1, 2, 4 oraz 5, a także uczniowie I klasy   naszej szkoły.

Podczas wizyty w Muzeum Ziemi Sokólskiej (w którym zajęcia się odbywały) najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się jakie tradycje niegdyś towarzyszyły obchodom świąt Wielkiej Nocy na Podlasiu – jak wykonywało się palmy, w jaki sposób zdobiło pisanki, co należało umieścić w koszyczku ze „święconką”, na czym polegało „hałokanie”, czyli kolędowanie wiosenne i dlaczego w Poniedziałek Wielkanocny polewano się wodą. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały odświętne stroje regionalne w Polsce i wspólnie nauczyć się ludowej piosenki. W czasie zajęć dzieci wykonały projekty własnych pisanek, które zostaną zaprezentowane w czerwcu podczas obchodów Dni Sokółki.

Zajęcia zorganizowali:

-Muzeum Ziemi Sokólskiej

-Uniwersytet Trzeciego Wieku

-Nauczyciele  ZSO


IV spotkanie integracyjne świetlic - 23 maja 2011 r.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia opiekuńczo - wychowawcze do świetlicy szkolnej ZSO w Sokółce w dn. 23 maja brali udział w ISpotkaniu Integracyjnym Świetlic Szkolnych, które obyło się w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, pod hasłem "Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki". Dzieci zaprezentowały ciekawe pląsy, gry i zabawy ruchowe ze śpiewem oraz brały udział w "Małej Olimpijce" i zajęły I miejsce.


Sukces w Międzyszkolnym konkursie Orograficznym - 14 maja 2011 r.

Uczniowie kl. IV-VI brali udział w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Wykazali się znajomością zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i zdobyli zaszczytne miano,, Mistrza Ortografii" w poszczególnych kategoriach wiekowych:
 kl. IV Wiktoria Żuk
 kl. V Ewa Kowalczuk, Weronika Krokos
 kl. VI Aleksandra Kozaczyńska, Monika Bakun, Marlena Radkiewicz
 Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz ich opiekunom - p. Katarzynie Daszuta i p. Dorocie Koprowskiej.


Turniej Szachowy Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Szkoły - 24 maja 2011 r.

W dniu 24 maja 2011 w Zespole Szkół Ogólnokształcących rozegrano turniej szachowy o puchar dyrektora szkoły.  Rywalizowali uczniowie gimnazjum. W rozgrywkach zwyciężył uczeń klasy trzeciej: 

Radosław Oleksza

W zawodach wzięło udział 23 uczniów . Sukcesy w poszczególnych kategoriach wiekowych odnieśli:

dziewczęta  do lat 16:

                I miejsce      Patrycja Kułak

chłopcy do lat 16:

               I miejsce     Radosław Oleksza

               II miejsce    Paweł Szymaniuk

               III miejsce   Piotr Galewski

Gratulacje  wszystkim  uczestnikom turnieju.  


Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej dla gimnazjum - 20 maja 2011 r.

W ramach Turnieju Ekologicznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących, ZZO Euro Sokółka oraz Gimnazjum nr 1 pod patronatem Burmistrza Sokółki i Związku Leśników Polskich odbyły się konkursy dla szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Sokółka. Uczniowie wykazali sie wiedzą ekologiczną, pomysłowością i kretywnością. Konkurencje dostosowane były do grup wiekowych. 18 maja w ZSO gościliśmy 7 Szkół Podstawowych.

W dniu 20 maja 2011r. odbył się konkurs dla 3 gimnazjów  z Sokółki.  Dziewięć  zespołów gimnazjalistów wykonały prezentacje multimedialne na temat " Segregacja, recykling- czy to się nam opłaca?". Z każdej szkoły wystartowały 3 drużyny, każda składająca się z 3 uczniów.  Nasi Uczniowie wykonali prezentacje pod opieka nauczyciela biologii p. Jolanty Steckiewicz.

Na 9 startujących zespołów nasi gimnazjaliści  okazali się najlepsi i zajęli dwa pierwsze i jedno drugie miejsce.

I miejsce:    Patrycja Kułak Ic, Zuzanna Nowosada Ic, Jakub Makarewicz IIIb oraz

                      Emilia Gabiniewicz IIIc, Magda Wiesławska IIIc, Radosław Oleksza IIIb.

II miejsce:   Elżbieta Wołkowycka IIb, Justyna Steckiewicz IIb, Krzysztof Andrzejewski IIIb.

Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez ZZO Euro Sokółka.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

 

Tu można zobaczyć prezentacje naszych uczniów:

Prezentacja 1 - pobierz

Prezentacja 2 - pobierz

prezentacja 3 - pobierz


Szkolny etap Konkursu Plastycznego "Laurka dla mamy" - 19 maja 2011 r.

Międzyszkolny Konkurs plastyczny "Laurka dla mamy" jest organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sokółce. Finaliści zostaną wyłonieni 26 maja. W szkolnym etapie wzięli udział:

- uczniowie klasy I: Michalina Awdziej, Julia Drudź, Karina Miron, Jakub Rogoz

- uczniowie klasy II: Gabriela Poczobutt - Odlanicka, Aleksandra Sokołowska

- uczniowie klasy III: Magdalena Tur, Agata Tur, Jakub Steckiewicz


I Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej "Jestem Eko i Logiczny" 18 maja 2011 r.

W dniu 18 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się I Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej dla szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka pod hasłem „Jestem Eko i Logiczny”. Konkurs zorganizowały nauczycielki ZSO, panie Jolanta Steckiewicz i Joanna Chłus oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów Euro-Sokółka, pod patronatem Burmistrza Sokółki i Związku Leśników Polskich Parków Narodowych. Celem turniejowych zmagań było wykazanie się przez uczniów wiedzą ekologiczną, promocja zachowań proekologicznych, kształtowanie nawyków sprzyjających środowisku oraz uczenie zdrowej rywalizacji. Młodzi ekolodzy startowali w kilku konkurencjach. Tak więc było odpowiadanie na losowo wybrane pytania, prezentacja  ekologicznych strojów, rozstrzygnięcie konkursów plastycznych „Moje najpiękniejsze miejsce na Ziemi” oraz „Biebrzański Park Narodowy-perła w przyrodzie Polski”.  I miejsce zdobyła drużyna z ZSO w Sokółce, II miejsce przypadło szkole ze Starej Rozedranki, III zaś uczniom z SP 1. Dyplomy i fantastyczne nagrody rzeczowe wręczali członkowie komisji konkursowej i jednocześnie fundatorzy nagród, panowie z ZZO Euro-Sokółka: dyrektor operacyjny Cezary Łukaszuk, dyrektor ds. eksploatacji Janusz Machaj oraz specjalista ds. wizerunku Krzysztof Oszer. Ogromną  atrakcją dla wszystkich zawodników i kibiców był pokaz nowoczesnego samochodu do segregowania i wywożenia śmieci, którego niezwykłe funkcje cierpliwie i dokładnie omówił pan Janusz Machaj. Turniej zakończyło spotkanie organizatorów, młodzieży, nauczycieli opiekunów, a także sponsorów przy poczęstunku.

 


Turniej Szachowy klas Szkoły Podstawowej o Puchar Dyrektora Szkoły - 17 maja 2011 r.

W dniu 17 maja 2011 w Zespole Szkół Ogólnokształcących rozegrano turniej szachowy o puchar dyrektora szkoły.  W rozgrywkach zwyciężyła uczennica klasy szóstej:

                               Aleksandra Kozaczyńska (tegoroczna finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szachach – 20 miejsce) 

W zawodach wzięło udział 30 uczniów szkoły podstawowej. Sukcesy w poszczególnych kategoriach wiekowych odnieśli:

dziewczęta  do lat 10

          I miejsce     Julia Borowska

          II miejsce    Magdalena Tur

chłopcy do lat 10

          I miejsce     Damian Galewski

          II miejsce    Patryk Bandziński

          III miejsce   Mateusz Taudul

dziewczęta  do lat 13

          I miejsce     Aleksandra Kozaczyńska

          II miejsce    Daria Szymaniuk

          III miejsce  Julita Radkiewicz

chłopcy do lat 13

          I miejsce    Jacek Kowalczuk

          II miejsce    Bartłomiej Klim

          III miejsce   Mateusz Wiski

Zawodnicy rozegrali łącznie 210 partii szachowych w 7 rundach. Turniej przygotował i przeprowadził p. Jarosław Raczkowski , któremu w sędziowaniu pomagał uczeń klasy I gimnazjum Paweł Szymaniuk.

Gratulacje  wszystkim  uczestnikom turnieju.


I Konkurs Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, co czytam" - 14 maja 2011 r.

Dnia 14 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”. Wzięły w nim udział dzieci z klas I-III szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Głównymi organizatorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie Barbara Tolko, Dorota Kamińska i Zofia Kowalczuk, przy współpracy nauczycielek świetlicy, pani Ewy Harasimowicz i Danuty Szczesiul. Osobami wspomagającymi były harcerki, które zorganizowały uczestnikom zajęcia i zabawy na czas sprawdzania testów.

Komisje składające się z przedstawicieli wszystkich szkół, po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniły następujących zwycięzców.

Klasa pierwsza

klasa druga

klasa trzecia

 I miejsce

Joanna Rećko ZSI Sokółka

Agnieszka Zinówko SP 1 Sokółka

II miejsce

Kinga Zubrzycka SP 1 Sokółka

Natalia Tochwin SP 1 Sokółka

III miejsce

Julia Szomko SP 3 Sokółka

Izabela Daszuta ZSI Sokółka

Damian Leosz SP 3 Sokółka

I miejsce

Kamila Karpienko SP 1 Sokółka

II miejsce

Karolina Borowska Stara Kamionka

Gabriela Poczobutt Odlanicka SP 3

III miejsce

Patrycja Czeczko SP 1

 

I miejsce

Justyna Kułak SP 1 Sokółka

II miejsce

 Julia Borowska SP 3 Sokółka

 Michał Wróblewski SP Stara Kamionka

III miejsce

Magdalena Tur SP 3 Sokółka

Hubert Poskrobko SP Stara Rozedranka

Adela Andrzejewska ZSI Sokółka

 

Wszystkie biorące w konkursie dzieci otrzymały gadżety i słodki poczęstunek, zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i wzięli udział w losowaniu nagród pocieszenia. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: ZZO Euro-Sokółka (sponsor główny), banki PKO BP, Pekao SA, BGŻ, kawiarnia „Lukrecja”, wydawnictwo WSiP,  MPWiK, Joanna Moroz - apteka „Arnika”, Józef Zajkowski „Bartnik Sokólski”, PSS Społem.

Czytanie ze zrozumieniem to niezwykle ważna umiejętność, która jest jednym z zasadniczych warunków powodzenia ucznia w szkole i stanowi podstawę do pracy samokształceniowej przez całe życie. W nadchodzących dziesięcioleciach wymagania stawiane nauce czytania ze zrozumieniem będą się zwiększać, dlatego też idea zorganizowania takiego konkursu wydaje się słuszna.

ZSO serdecznie zaprasza za rok!


Występ Opery i filharmonii Podlaskiej - 13 maja 2011 r.

W dniu 13 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym przyjechali do nas artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tym razem obejrzeliśmy „Bajkę o czarowniku bemolu”, z akompaniamentem takich instrumentów jak skrzypce, klarnet, gitara, tamburyn, instrument klawiszowy. W trakcie audycji dzieci dowiedziały się, co to jest gama molowa i durowa, nauczyły się piosenki o Jasiu i Małgosi, poznały takie znaki muzyczne: bemol, krzyżyk, kasownik.

 


Etap wojewódzki Konkursu Wiedzy HIV/AIDS 10 maja 2011 r.

Uczniowie klas I i II gimnazjum wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy HIV/AIDS. W etapie szkolnym konkursu z 15 uczestników wyłoniliśmy 6 zwycięzców. Reprezentowali oni  godnie naszą szkołę w etapie powiatowym, gdzie na 21 uczestników z 4 gimnazjów zajęli trzy pierwsze miejsca : Magdalena Horczak IIa, Justyna Steckiewicz IIb, Elżbieta Wołkowycka IIb. Uczennice otrzymały nagrody oraz reprezentowały powiat sokólski na etapie wojewódzkim - finale konkursu, który odbył się 10.05.2011r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego pod patronatem Marszałka Województwa i WSSE. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela biologii p. Jolantę Steckiewicz.


VI międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny - 10 maja 2011 r.

Uczniowie Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce brali udział w etapie szkolnym i międzyszkolnym VI Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego pod hasłem "Jeść czy nie jeść? - oto jest pytanie". W etapie międzyszkolnym, który odbył się w Gimnazjum nr 1 nasi przedstawiciele odnieśli sukces:

I miejsce zajęła Magda Wiesławska

III miejsce przypadło Emilii Gabiniewicz

wyróżnienie zdobyła Aleksandra Nowosada

Gratulujemy!


Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim - 05 maja 2011 r.

Dnia 05.05.2011r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom VII Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego ,,Miasto i region w Unii Europejskiej". Jury, spośród 75  zgłoszonych utworów poetyckich, wyłoniło zwycięzców. Nagrodę główną otrzymała nasza uczennica -Jessica Matuk, wyróżniono także wiersz Wiktorii Żuk. Młode poetki z klasy IV a wraz z p. Dorotą Koprowską odebrały dyplomy oraz upominki. Cenną pamiątką jest tomik wierszy, w którym znajdują się nagrodzone prace.


Akademia w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - 4 maja 2011 r.

Zgoda Sejmu to sprawiła,
że nam wolność przywróciła.
Wiwat, krzyczcie wszystkie stany,
niech żyje król kochany.

Wiwat Sejm i naród cały!
Dziś nam nieba żywot dały.
Wiwat, krzyczcie wszystkie stany,
niechaj żyje król kochany!

Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990 roku. Jest dla wszystkich Polaków ważne, gdyż upamiętnia pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Ta przełomowa ustawa próbowała naprawić wewnętrzne stosunki społeczne panujące w państwie. Była też próbą odpowiedzi na I rozbiór Polski oraz zapobieżenia dalszemu rozkładowi państwa. Obchody majowej rocznicy były zakazane podczas rozbiorów, okupacji, po 1945 r. Dziś z dumą i wzruszeniem wspominamy te doniosłe wydarzenia z naszej historii. Patriotyczna akademia, przygotowana przez panie Annę Tokarzewską i Ewę Dębko wprowadziła nas w atmosferę Sejmu Wielkiego i uświadomiła, że są daty, o których nigdy nie możemy zapomnieć. W akademii wystąpili uczniowie klasy V a i V b oraz chór szkolny.