ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Konkurs szkolny "Cztery Pory Roku na Podlasiu" - luty 2013 r.

Uczniowie klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali prace na III Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku na Podlasiu”. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań pięknem i kulturą Podlasia. Najciekawsze prace zostaną wysłane na konkurs wojewódzki do SP nr. 12 w Białymstoku. Finał konkursu odbędzie się 12 marca br. Wtedy poznamy laureatów.

Uczestnicy konkursu z klas I-III „Cztery pory roku na Podlasiu”:

Michał Barcewicz, Wiktoria Żygieło, Kinga Szustkiewicz, Karina Miron, Natalia Romanik, Kinga Puszko, Julia Anastazja Dębko, Aleksandra Kurza, Natalia Kłubowicz.

Prace uczniów wykonane pod kierunkiem p. Jolanty Paruk oraz ich autorów prezentujemy poniżej:

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Prace uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej i I - III Gimnazjum.

Natalia Dzietczyk, Magdalena Tur, Wiktoria Żuk - Szkoła Podstawowa

Zuzanna  Nowosada, Justyna  Ignatowicz - Gimnazjum

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Bezpiecznie na wsi" - 26 lutego 2013 r.

Dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały prace na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP wypadkom” organizowany przez KRUS z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Rozstrzygnięcie nastąpi do końca czerwca 2013r.

Uczestnicy konkursu z klas I-III „Bezpieczeństwo na wsi – Powiedz stop upadkom”:
Radosław Struczewski, Kinga Puszko, Dawid Żygieło, Aleksandra Kurza, Angelika Salik, Agnieszka Chłus, Julia Anastazja Dębko, Karolina Witulska, Wiktoria Żygieło, Dominika Leosz, Antoni Chomutnik

Prezentujemy autorów oraz prace, które zostaną przesłane na konkurs :

Konkurs szkolny "Jaka to melodia?" - 18 lutego 2013 r.

W ramach obchodów Valentine's Day w naszej szkole nauczyciele angliści przygotowali angielską wersję programu „Jaka to melodia?” – „What song is it?”. W turnieju wzięło udział siedem zespołów, składających się z przedstawicieli klas gimnazjalnych naszej szkoły:
RED TEAM – ucz. kl. Ia: Joanna Gorbaczewska i Justyna Trochim
GREEN TEAM – ucz. kl. Ib: Aleksandra Parchanowicz i Natalia Żółtko
BLUE TEAM – ucz. kl. IIa: Klaudia Pawełko i Gabrysia Puciłowska
YELLOW TEAM – ucz. kl. IIb: Marlena Radkiewicz i Aneta Gojko
ORANGE TEAM – ucz. kl. IIIa: Tomasz Pyłko i Mateusz Dowgiert
PINK TEAM – ucz. kl. IIIb: Karolina Łoś i Magda Kozłowska
BROWN TEAM – ucz. kl. IIIc: Beata Tur i Patrycja Kułak
Zadaniem każdego zespołu było odgadnięcie tytułu piosenki i jej wykonawcy po wysłuchaniu dziesięciosekundowego fragmentu. Warto dodać, że młodzież sama przygotowała i wykonała interpretacje muzyczne. Turniej składał się z dwóch rund, dających możliwość zdobycia 200 pkt, oraz z finału. Do finału przeszły drużyny klasy IIIc i Ia. Zwycięzcami okazali się BROWN TEAM. Gratulujemy!

Audycja muzyczna Filharmoni Podlaskiej - 16 lutego 2013 r.

„Śpiewająca Akademia” to tytuł audycji muzycznej zrealizowanej na podstawie jednej z najbardziej znanych i lubianych książek – „Akademii Pana Kleksa” Jan Brzechwy. Artyści jak zwykle stanęli na wysokości zadania, rozśpiewali i rozbawili publiczność, zapoznając jednocześnie z pięknymi tekstami z obowiązkowego kanonu lektur.

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Opowieść mojej babci, dziadka" - 14 lutego 2013 r.

W dniu 14 lutego w ZSI został rozstrzygnięty II Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Opowieść mojej babci, mojego dziadka”, adresowany do przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Miło nam poinformować, że dzieci z klas początkowych naszej szkoły odniosły w nim sukces.

Oto jak jury oceniło ich prace plastyczne

Angelika Salik, kl. Ia – I miejsce
                                                                           Julia Anastazja Dębko, kl. Ia – III miejsce

Dominika Leosz, kl. IIa – III miejsce

i literackie:

Julia Szomko - klasa III - I miejsce

Agnieszka Ancypo - klasa III - II miejsce

Uczniów do konkursu przygotowywały wychowawczynie oraz nauczyciele świetlicy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu!

Wycieczka do Białegostoku - 13 lutego 2013 r. i 18 stycznia 2013 r..

18 stycznia 2013r. uczniowie klas IV-VI ZSO pojechali na wycieczkę do Białegostoku wraz z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Boguszach. W tę samą podróż 13 lutego wybrali się uczniowie gimnazjum. Pierwszą atrakcją wyjazdu był seans 3D w kinie „Helios” w Białymstoku. Film „Hobbit: Niezwykła podróż” bardzo się wszystkim podobał, zwłaszcza, że trójwymiarowa technologia znacznie podnosiła jego atrakcyjność. Następnie pojechaliśmy do Centrum Rozrywki „Kula Hula” by spalić kalorie po posiłku w KFC. Uczniowie poznawali tam zasady gry w bilard oraz rywalizowali w grze w kręgle. Mimo, iż większość z nich grała po raz pierwszy, osiągali naprawdę imponujące wyniki. W ten sposób uczniowie mogli wypocząć po całym semestrze wytężonej nauki. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał i już planujemy kolejną wycieczkę.

Dyskoteki karnawałowe

11 lutego 2013r. odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów szkoły podstawowej klas IV-VI. Nasi młodsi uczniowie kolejny już raz udowodnili, że potrafią świetnie się bawić razem ze starszymi kolegami i koleżankami. Dodatkową atrakcją dyskoteki były przebrania uczestników zabawy. Byli na niej kowboje, policjanci, księżniczki czy też diablice i wszyscy wspólnie ruszyli do tańca tworząc kółeczka i wężyki. Podczas dyskoteki odbyło się też głosowanie na: „Najsympatyczniejszego kolegę z klasy” i „Najsympatyczniejszą koleżankę z klasy”. Najwięcej głosów w klasie IV uzyskali: Mateusz Sołtan i Julia Budrewicz. W klasie V zwyciężyli: Hubert Hołubowicz i Julia Borowska. Natomiast w klasie VI byli to: Filip Bakun i Aneta Laszuk.