ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 

W SOKÓŁCE


Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Strona główna

          

 

Zabawa andrzejkowa - 24 listopada 2011 r.

Koniec listopada to czas, kiedy tradycyjnie organizowane są andrzejki. Dawniej wierzono, że wieczór w wigilię Świętego Andrzeja miał magiczną moc i uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Pierwsze skojarzenie jakie dzisiaj przychodzą nam myśl, to lanie wosku przez klucz, przestawianie bucików, filiżanki z ukrytymi przedmiotami czy też karteczki z imionami. Ale przede wszystkim to okazja do wspaniałej zabawy i taka intencja przyświecała Zespołowi Samokształceniowemu edukacji wczesnoszkolnej, który przygotował andrzejki dla dzieci z klas I-III. Na pięknie udekorowanej sali czekały wróżki, stół ze słodyczami ufundowanymi przez cukiernię „Lukrecja” oraz mnóstwo atrakcyjnych zabaw, wróżb, konkursów i niespodzianek. Dzieci bawiły się znakomicie, a w miłej, chociaż nieco tajemniczej atmosferze czas upłynął bardzo szybko.

Szczególne podziękowania należą się głównej pomysłodawczyni i organizatorce zabawy pani Jolancie Paruk.

Dyrekcja

Wydarzenia

Komunikaty

Nauczyciele

Sport

Biblioteka

Świetlica

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

Samorząd uczniowski

Dokumenty szkolne

Klasy

Rada Rodziców

Historia

Linki

Patron szkoły


© ZSO w Sokółce 2008

     


Akademia z okazji Święta Niepodległości - 10 listopada 2011 r.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali ją członkowie Koła Miłośników Historii po kierunkiem p. Moniki Klim i p. Adama Gila oraz uczennice z zespołu muzycznego prowadzonego przez p. Ewę Dębko. Montaż słowno-muzyczny przypomniał ważne wydarzenia związane z datą 11 listopada, kulisy tworzenia niepodległej Polski oraz głównych budowniczych II Rzeczpospolitej. Patriotyczno-wojskowe piosenki przepięknie wykonane przez młode chórzystki, wprowadziły nastrój zadumy i powagi. Pan dyrektor Adam Kowalczuk dziękując za przygotowanie akademii przypomniał, że niepodległość jest bezcenną wartością, którą trzeba szanować, by ofiara wielu pokoleń nie poszła na marne.

 

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w ZSI odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W przeglądzie wystąpił uczeń klasy III a naszej szkoły, Mateusz Zalewski. Mateusz doskonale wypadł w przygotowanych przez siebie utworach: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i „Biały krzyż”. Serdecznie gratulujemy udanego występu!

                                        


Udział w ogólnopolskiej  akcji "Śniadanie daje moc" - 8 listopada 2011 r.

W dniu 8 listopada w klasach początkowych całej Polski agencja Public Relations Garden of Words na rzecz Partnerstwa dla Zdrowia przeprowadziła akcję „Śniadanie daje moc”.  To ambitne działanie mające na celu  zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania, roli śniadania oraz obniżanie poziomu niedożywienia dzieci w Polsce, honorowym patronatem objęło Ministerstwo Zdrowia. Idea propagowania wśród najmłodszych prawidłowych nawyków żywieniowych ma gorących orędowników w nauczycielach i wychowawcach z ZSO na Osiedlu Zielonym. W tej szkole prowadzona jest szeroko zakrojona edukacja prozdrowotna nie tylko dzieci, ale  też młodzieży gimnazjalnej, a kwestie prawidłowego żywienia są tematem rozmów w czasie spotkań z rodzicami. Udział w akcji poprzedziły takie inicjatywy, jak wspólne przygotowywanie zdrowych kanapek, sałatek owocowych i warzywnych, pogadanka z pielęgniarką szkolną, ponadto dzieci są beneficjentami programów „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”.  Nauczycielki z klas I-III wysoko oceniają pomysł na dzień zdrowego śniadania. Dlaczego? „Bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy”. Wspólne, klasowe śniadanie przy stolikach zastawionych „samym zdrowiem” z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

Dzieci szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna przygotowuje kanapki oraz sałatki owocowe i warzywne.


Audycja muzyczna Filharmonii Podlaskiej - 8 listopada 2011 r.

Audycja muzyczna, z którą przyjechali do nas artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej, tym razem opowiadała o elementach dzieła muzycznego. Leśne owady: biedronka, konik polny, mucha i bąk,  w zabawny, ale przystępny sposób wyjaśniali, co to jest rytm, tempo, dynamika i melodia. Dzieci brały w spotkaniu aktywny udział, śpiewały piosenkę, odpowiadały na pytania i zawieszały kartoniki  z ważnymi informacjami. Wiadomości podawane w tak atrakcyjny sposób są łatwiejsze do zapamiętania i na długo zostają w pamięci.


Udział w VI Gminnym Konkursie "Moja mała Ojczyzna" - 7 listopada 2011 r.

Uczniowie klasy szóstej naszej szkoły: Wiktoria Żuk, Jakub Kozłowski i Hubert Kieda wzięli udział w VI Gminnym Konkursie "Moja mała ojczyzna", który odbył sie w SP nr 1. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę na temat historii i bogactwa kultury tatarskiej  mniejszości narodowościowej. Wiktoria Żuk zajęła IV miejsce, wyróżnienie zdobył Jakub Kozłowski. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Koprowska.        


Dzień Języków Obcych - 4 listopada 2011 r.

W naszej szkole od kilka lat obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Przyzwyczailiśmy się, że do kalendarza szkolnych atrakcji na stale weszły pełne humoru przedstawienia z okazji Halloween, czy amerykańskiego Święta Dziękczynienia oraz programy artystyczne, w którym słowem, tańcem i piosenką  przybliża się kulturę i języki krajów jednoczącej się Europy. W tym roku wiedzę o państwach starego kontynentu pogłębiła prezentacja multimedialna oraz przedstawienie przygotowane przez młodzież z klas drugich i trzecich gimnazjum, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Język obcy przepustką do świata”. Szczególnie miłym akcentem była degustacja narodowych potraw: kanapek z rosyjskim kawiorem, angielskiej herbaty, hiszpańskich winogron, francuskich serów i włoskiej pizzy. Organizatorkami tegorocznego EDJ są nauczycielki rusycystki, panie Małgorzata Chociej i Alina Jakimiec.


Halloween- poznajemy zwyczaje innych narodów

31 października w Ameryce i wielu krajach europejskich organizuje się zabawy z okazji Halloween. W tym dniu królują kostiumy czarownic, wampirów, duchów i innych strasznych istot, a wokół unosi się zapach świec i wydrążonych dyń. W naszej szkole od kilku lat nauczycielki języka angielskiego, panie Marta Jóźwik i Katarzyna Chociej, w ramach przybliżania zachodniej kultury przygotowują halloweenowe inscenizacje i przedstawienia, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku motywem przewodnim maskarady były uczniowskie słabości, takie jak lenistwo, podpowiadanie, skłonność do spóźnień i ściągania. Widzowie  byli autentycznie rozbawieni perypetiami szkolnych duszków oraz karą, jaką poniósł główny winowajca- duch lenistwa.

Dzisiejsze spotkanie pokazało, że halloween to dobra zabawa, okazja do poznania zachodnich zwyczajów i języka angielskiego oraz sposób na wykazanie się ciekawymi pomysłami.