ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 

W SOKÓŁCE


Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Strona główna

          

 

 

 

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej - 30 kwietnia 2013 r.

W dniu  30 kwietnia w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Do konkursu zgłosiło się 51 wykonawców z sześciu szkół: SP w Gieniuszach, Starej Rozedrance, Boguszach oraz SP 1, ZSI i ZSO w Sokółce. Uczniowie byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz na solistów i duety. Oceniało ich jury w składzie: pani Ewa Dębko z ZSO, pani Marta Iłenda z ZSI oraz pani Joanna Wołyniec ze Szkoły Podstawowej w Gieniuszach. Zanim rozpoczęto przesłuchania młodych artystów, organizatorzy musieli stawić czoło złośliwości przedmiotów martwych. Otóż w wyniku awarii doszło do bardzo długiego wyłączenia prądu, co groziło odwołaniem imprezy. Na szczęście pan dyrektor oraz nauczyciele angliści wykazali się determinacją i pomysłowością. Z opresji uratował  wszystkich generator prądotwórczy, błyskawicznie dostarczony przez Wypożyczalnię Sprzętu Elektrotechnicznego państwa Kamińskich. Ku ogólnemu zadowoleniu ani to opóźnienie, ani nieco przedłużona walka z tremą nie wpłynęły na jakość występów. Piosenkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, śpiewali odważnie, z pasją, prezentując zarówno walory głosowe, jak i umiejętności językowe.

Dyrekcja

Wydarzenia

Komunikaty

Nauczyciele

Sport

Biblioteka

Świetlica

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

Samorząd uczniowski

Dokumenty szkolne

Klasy

Rada Rodziców

Historia

Linki

Patron szkoły


© ZSO w Sokółce 2008

     

 

 

Jury przyznało następujące miejsca:

Klasy I-III, soliści

·         I miejsce Julia Dębko, ZSO, „Boys, boys, boys”

·         II miejsce Aleksandra Minkiewicz, ZSO, „I’m sitting in the clasroom”

·         III miejsce Maja Garkowska, ZSI, “I get up”

Klasy IV-VI, soliści

·         I miejsce Mateusz Zalewski, ZSO, „You raise me up”

·         II miejsce Karina Młynowska, SP Gieniusze, „My heart will go on”

·         III miejsce Julia Borowska, ZSO, „My heart will go on”

Klasy I-III, duety

·         I miejsce Dominika Kropiwnicka i Dominika Roszkowska, SP Stara Rozedranka, „The mirror”

·         II miejsce Aleksandra Kuczko i Małgorzata Bielawska, ZSI Sokółka, „I follow rivers”

·         III miejsce Oliwia Fiłoń i Gabriela Kuklik, ZSO Sokółka, „Seven days in a week”

Klasy IV-VI, duety

·         I miejsce Gabriela Sujeta i Weronika Słoma, SP 1 w Sokółce, „Girl on fire”

·         II miejsce Aniela Sienkiewicz i Krzysztof Kirpsza, SP Gieniusze, „Someone like you”

·         III miejsce Wiktoria Kozłowska i Magdalena Gurzyńska, ZSI w Sokółce, „Everything at once”

Wspaniałe nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowano w ramach realizowanego przez organizatorów konkursu – nauczycieli anglistów: p. Martę Jóźwik, p. Katarzynę Chociej i p. Sławomira Rochalskiego – programu „English on the stage”. Oprócz dyplomów i słodkiego poczęstunku były to słuchawki, pendrivy oraz dla najlepszych wykonawców statuetki z dedykacją. Organizatorom i gospodarzom spotkania gratulujemy pomysłów oraz twórczego podejścia do swojej pracy. Wszystkim uczestnikom zaś życzymy dalszego rozwijania swojego talentu oraz osiągania wielu sukcesów na niwie artystycznej i naukowej.

 


"Na pasach chcę być bezpieczny" - 29 kwietnia 2013 r.

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce zorganizowała akcję „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Jej celem było  zidentyfikowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych użytkowników  ruchu drogowego, oraz przedstawienie najlepszych praktyk w zakresie prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. W dniu 29 kwietnia uczniowie klasy IIIa ZSO wraz z wychowawczynią oraz pod opieką policjantów udali się na jedno z przejść na ulicy Kryńskiej. Aby zasygnalizować kierowcom swoją obecność dzieci miały zielone lizaki oraz transparent z napisem „Na przejściu jestem bezpieczny”. Panowie policjanci opowiedzieli o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz przećwiczyli, jak w praktyce powinno ty wyglądać. Trzeciaki dostały odblaski poprawiające widoczność, a więc niezbędne  szczególnie wieczorem i w okresie jesienno-zimowym. Większość kierowców zachowywała się właściwie widząc grupę dzieci, jednak byli i tacy, którzy niezbyt respektowali zasady obowiązujące przed przejściem. To tylko potwierdza konieczność organizowania takich akcji. Najważniejsze są korzyści, jakie z tego spotkania wyniosły dzieci.


Rozpoznajemy mieszkańców wód - 17 kwietnia 2013 r.

17.04.2013. Do naszej szkoły przyjechał JEŻOWÓZ. Uczniowie kl. IV a i VI a stali się drużyną odkrywców i wzięli udział w warsztatach przyrodniczych: Rozpoznajemy mieszkańców wód. Zajęcia terenowe odbyły się nad sokólskim zalewem.


Udział w Konkursie o Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej - 12 kwietnia 2013 r.

12.04.2013 r. uczennice klasy 5a: Julia Borowska, Julia Wewiór i Magdalena Tur  reprezentowały naszą szkołę w konkursie o Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Supraśl powitał nas zimową szatą. Po obejrzeniu ekspozycji w Białym Dworku  - siedzibie PKPK udałyśmy się na spacer po najbliższej okolicy. Bardzo okazale wygląda Klasztor Zwiastowania NMP, a rzeka Supraśl z niesamowicie wyrastającymi drzewami, wodowskazem i pływającymi kaczkami robi wrażenie.

Po spacerze przystąpiłyśmy do konkursu. Konkurencja była duża, a test nie należał do najłatwiejszych. Czekając na wyniki obejrzałyśmy wspaniały film o zającu. Pracująca w PKPK wolontariuszka z Gruzji opowiedziała o swoim kraju a nawet nauczyła nas kilku słów w swoim języku. Podsumowanie konkursu było dla nas bardzo miłe. Nasza praca i wiedza zostały docenione. Wszyscy dostaliśmy dyplomy i upominki a Magda Tur wyróżnienie i nagrody.

Po ognisku wybrałyśmy się oglądać Supraśl. Zwiedzanie było utrudnione, ponieważ np. w parku  było mokro. Dlatego na huśtawkach byłyśmy krótko, a przeprawa przez wodę odbyła się dzięki życzliwości koleżanki. Widziałyśmy ratusz miejski, kościoły, Teatr Wierszalin, a także bociany. Udany wyjazd kończymy na przystanku autobusowym, gdzie oglądamy "Cuda świata" - nagrodę Magdy.


Gościmy Bractwo Rycerskie z Golubia Dobrzynia - 11 kwietnia 2013 r.

Dziś uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spotkali się z członkami Bractwa Rycerskiego z Golubia Dobrzynia. Tym razem miłośnicy historii przybliżyli nam wiek XVII, pełen niepokojów z powodu wojen z Turkami i Szwedami. W przedstawieniu pojawili się przedstawiciele wrogich armii oraz nasza dzielna husaria. Inscenizacja jak zwykle urzekała nie tylko pięknymi, historycznymi strojami, brawurowymi pokazami pojedynków i prezentacją tańców. Była pełna humoru, zabawnych anegdot, żartów i zaskakujących zwrotów akcji. Każdy mógł osobiście przymierzyć ubiór XVII-wiecznego żołnierza, dosiąść drewnianego konia lub spróbować, jak się walczy szablą. Pokaz jest doskonałym uzupełnieniem lekcji  historii.

 


Rozpoczęcie kampanii "Bookcrossing" - 9 kwietnia 2013 r.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Zielonego Osiedla  przyłączyli się do kampanii „Bookcrossing”, czyli uwalniania książek z domowych półek i regałów. Jak wiadomo akcja ta polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach. Znalazca zabiera książkę ze sobą i po przeczytaniu  przekazuje anonimowo innym. Bookcrosserzy tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. Idea „książki w podróży” narodziła się w 2001 w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W roku 2009 na świecie krążyło ponad 5 600 000 uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 800 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie 15 tysięcy w Polsce. Od dziś ta liczba wzrośnie o bookcrosserów z ZSO. Młodzież i nauczyciele zgromadzili łącznie 75 tytułów z literatury pięknej, z czego po otwarciu akcji aż ponad 40 zostało wziętych do czytania. Uczniowie docenili fakt, że w ich ręce trafią nie lektury obowiązkowe, tylko książki, które będą czytać dla przyjemności. Akcja zorganizowana w ZSO ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania wśród dzieci i młodzieży. Inicjatorką akcji jest p. Barbara Tolko nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.


Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pocztówka Wielkanocna” - 6 kwietnia 2013 r.

Dnia 06.04.2013 roku w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku podczas Koncertu Galowego X Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego zostały wręczone dyplomy laureatom konkursu.  Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali Karolina Witulska z klasy I oraz Maciej Trzasko z klasy II.

Gratulujemy !

 


Sprawdzian szóstoklasisty - 4 kwietnia 2013 r.

Sprawdzian szóstoklasisty, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma za zadanie skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, poradzić sobie z tekstami źródłowymi, wykresami i mapami.