ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Obchody Dnia Ziemi - 27 kwietnia 2012 r.

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole zorganizowano obchody Światowego Dnia Ziemi, które w tym roku związane są z obchodami Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi i odbywają się pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Uroczystość przygotowały panie Jolanta Steckiewicz i Joanna Chłus wraz z uczniami klasy czwartej. Całość rozpoczęło przedstawienie o treści proekologicznej, uświadamiające zagrożenia naszego środowiska naturalnego oraz jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Akademia była okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego, na strój z materiałów wtórnych oraz  na makietę elektrowni. Nagrody do konkursów ufundował ZZO-Euro Sokółka, za co szkoła serdecznie dziękuje.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Gościmy rycerzy z Golubia - Dobrzynia - 23 kwietnia 2012 r.

Niedawno nasza szkoła po raz kolejny gościła grupę miłośników średniowiecznej historii z Golubia Dobrzynia. Dla młodszych dzieci przygotowano zabawną, ale pouczającą opowieść o średniowiecznym rycerzu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się nie tylko z elementami zbroi  i oręża, ale też z językiem używanym w czasach rycerzy, królewien i giermków. Zabarwiona humorem inscenizacja przewidziała bezpośredni udział widowni, co bardzo się wszystkim podobało. Na koniec dzieci obejrzały rycerski pojedynek. Starsi uczniowie  w żywej lekcji historii dotyczącej wojen polsko - szwedzkich w XVII w.

Udział w Gminnym Konkursie "Rady na odpady" - 18 kwietnia 2012 r.

18.04.2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie "Rady na odpady". Organizatorem i gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1. Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Kowalczuk z klasy 6b oraz Hubert Kieda i Erwin Szumiński z klasy 5. Wszyscy byli zadowoleni z pobytu w SP nr 1, bo też wszyscy zostali docenieni, dowartościowani i życzliwie przyjęci. Po napisaniu testu uczestników konkursu poczęstowano słodyczami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i długopis, a za dobry wynik także nagrody rzeczowe. Hubert Kieda wywalczył III miejsce a Ewa Kowalczuk wyróżnienie. Gratulujemy!.

Audycja muzyczna artystów Filharmonii Podlaskiej - 13 kwietnia 2012 r.

„Co słonko widziało?” to kolejna audycja muzyczna, przygotowana dla uczniów klas młodszych. Została zrealizowana w oparciu o utwory pochodzące ze „Śpiewnika dla dzieci”, autorstwa Zygmunta Nosakowskiego, do słów Marii Konopnickiej. Dzieci zapoznały się z kanonem pieśni dziecięcych opracowanych w formie parateatralnej, z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Przypomniały też niektóre zwyczaje i obrzędy związane z cyklem pór roku, takie jak np. noc świętojańska czy śmigus dyngus. W czasie audycji wykorzystano następujące utwory: „Orzeszki”, „ Zima zła”, „Zmarzlak”, „ Z lasu”, „Poranek”. Audycja bardzo się dzieciom podobała.

Szkolny konkurs wielkanocny - 3 kwietnia 2012 r.

W dniu 3 kwietnia w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą pocztówkę i palmę wielkanocną, przygotowany panie Joannę Dzienisowicz i Beatę Olszewską-Białobłocką.  Adresowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum ZSO.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria: pocztówka wielkanocna, klasy I-III

I miejsce: Julia Budrewicz, kl. III

I miejsce: Julia Sadowska, kl. I

II miejsce: Wiktoria Żygieło, kl. II

II miejsce: Karolina Kurza, kl. I

III miejsce: Bartłomiej Oszer, kl. II

III miejsce: Daria Sawoń, kl. I

Kategoria: pocztówka wielkanocna, klasy IV-VI

I miejsce: Barbara Pyłko, kl. V

I miejsce: Monika Trzasko, kl. V

II miejsce: Wiktoria Żuk, kl. V

II miejsce: Ewa Kowalczuk, kl. VI

III miejsce: Julita Radkiewicz, kl. VI

III miejsce: Julia Piktel, kl. V

Kategoria: pocztówka wielkanocna,  gimnazjum

I miejsce: Justyna Ignatowicz, kl II c

Kategoria: palma wielkanocna

I miejsce: Monika Trzasko. kl. V

II miejsce: Gabriela Kuklik, kl. I gimnazjum

III miejsce: Wiktoria Żuk, kl. V

Zwycięzcy oprócz pięknych dyplomów otrzymali też atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez proboszcza parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, księdza kanonika mgr Józefa Kuczyńskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i składamy życzenia wesołych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Udział w akcji "Godne dzieciństwo" - 1 kwietnia 2012 r.

Dnia 01.04.2012 r. odbyła się kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. L. Lewoniewskich 3.  W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Elżbieta Wołkowycka, Justyna Steckiewicz, Kamil Kwiatkowski – ucz. kl. IIIb Gim 2, Izabela Sylwia Sołtan – ucz. kl. IIIc Gim 2, Michał Mateusz Sujeta – ucz. kl. IIa Gim 2, Dawid Aniśko ucz. IIb Gim 2. W akcji zebrano 380,00 zł. Pieniądze te przeznaczone będą na pomoc materialną uczniom naszej szkoły.