ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Jasełka szkolne 21 grudnia 2012 r.

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, długo oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze i lepsze, a w ludzkich sercach rodzi się pokój i dobro. Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole w przededniu tego pięknego święta odbyła się uroczystość jasełek. Uczniowie gimnazjum pod okiem pani Beaty Olszewskiej-Białobłockiej przygotowali przedstawienie, łączące w swej treści tradycję z nowoczesnością. Na spotkanie opłatkowe, oprócz nauczycieli, pracowników  obsługi i uczniów, przybyli też zaproszeni goście: prezes SFL p. Maria Talarczyk, ksiądz proboszcz parafii NCiKCh Józef Kuczyński, ksiądz Jarosław Grygiewicz, dyrektor OPS mgr Marta Półtorzycka, emerytowani nauczyciele - pan Kazimierz Taudul pani Krystyna Czołpińska i pan Andrzej Wysocki. Uroczystość zakończyła wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po spotkaniu wszyscy zgromadzili się przy wigilijnym stole. Miłym akcentem było wręczenie gościom świątecznych stroików przygotowanych przez uczniów nasze szkoły.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Tego dnia nagrodzono też uczestników konkursu na najpiękniejszą "Szopkę Bożonarodzeniową", jak również wręczono dyplomy drużynie dziewcząt za zajęcie II miejsca w finałach Igrzysk Województwa Podlaskiego w Szachach.

Szkolny Festiwal Kolęd Anglojęzycznych - 20 grudnia 2012 r.

Dziś, niemal w przededniu  Bożego Narodzenia, nauczyciele angliści z naszej szkoły przygotowali wszystkim bardzo miły, świąteczny prezent. Otóż uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali swój talent językowo-muzyczny biorąc udział w Szkolnym Festiwalu Kolęd Anglojęzycznych. Młodzi wykonawcy sami wybrali repertuar i zadbali o podkład muzyczny. Świąteczne piosenki wszystkim się podobały, widzowie doceniali twórczą interpretację i odwagę w prezentowaniu się przed szerszą publicznością, w tym dyrekcją i nauczycielami. Występy dzieci potwierdziły znaną regułę, że muzyka nie zna granic, łagodzi obyczaje i łączy kultury.

III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” - 19 grudnia 2012 r.

W dniu 19 grudnia w ZSO na Osiedlu Zielonym odbył się finał trzeciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”. Na konkurs wpłynęło łącznie 271 prac dzieci ze szkół podstawowych Sokółki i powiatu sokólskiego oraz z Zespołu Szkół Społecznych w Białymstoku, co świadczy o tym, że cieszy się on dużą popularnością. Prace młodych plastyków oceniało jury zgodnie z regulaminem w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szczególną uwagę zwracano na samodzielność, staranność, pomysł oraz zastosowaną technikę. Nagrodzono i wyróżniono 60 prac, co nie było łatwe, gdyż uczniowie wykonali swoje dzieła z fantazją, zaangażowaniem i twórczą wyobraźnią, wspaniale oddając atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy mają nadzieję, że dotychczasowe osiągnięcia artystyczne będą motywować dzieci do dalszego rozwijania umiejętności plastycznych. Konkurs zorganizowano dzięki życzliwemu wsparciu sponsorów:

PSS Jaskółka

Bank Spółdzielczy

Bank BGŻ

Bank PKO S.A.

Pani Joanna Radziewicz

Dom Książki

Apteka „Arnika”

Apteka „Nowa farmacja”

Apteka Leków Gotowych

Prace nagrodzone i wyróżnione w poszczególnych kategoriach wiekowych - zobacz

Srebrne medalistki  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce - 8 grudnia 2012 r.

Daria Szymaniuk, Julia Borowska, Magdalena Tur i Karina Miron zajęły II miejsce w rozegranych 8 grudnia drużynowych finałach Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach. Dziewczęta awansowały do finałów z 3 miejsca w swojej grupie. Wydawało się, że nie ma szans na sukces. Końcówka zawodów w wykonaniu naszych szachistek była wspaniała. Wygrywały kolejne partie. Sukces jest zwielokrotniony, ponieważ  Daria Szymaniuk oraz Julia Borowska wywalczyły indywidualnie I miejsca w województwie na 3 i 4 szachownicy.

Przedstawienie w języku angielskim - 6 grudnia 2012 r.

6 grudnia w naszej szkole obchodzono imieniny Mikołaja. Wiele radości sprawiły wszystkim drobne upominki w postaci słodyczy, gadżetów i maskotek, zwłaszcza, że przypomniały o nadchodzących świętach. Oprócz wizyty Świętego Mikołaja w klasach (a w zasadzie jego miłych pomocników), ten dzień uhonorowano też anglojęzycznym przedstawieniem. Panie Marta Jóźwik i Katarzyna Chociej przygotowały inscenizację, która, nawiązując do Święta Dziękczynienia, uczyła czerpać radość z tego, co mamy oraz dziękować za to, co otrzymujemy. W dniu mikołajek takie treści nabierają szczególnego znaczenia.

Mikołajkowe międzyszkolne Zawody Sportowe "Olimpijka" - 6 grudnia 2012 r.

W dniu 6 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się IV Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Sportowe. Wzięły w nich udział dzieci z klas początkowych szkół miasta i powiatu sokólskiego. Sportowcy startowali w pięciu konkurencjach sprawnościowych, z podziałem na grupy wiekowe. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze: klasa pierwsza zajęła zespołowo II miejsce, zaś klasa druga i trzecia – trzecie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz słodkie upominki. Uczniów do zawodów przygotowywały panie Barbara Tolko, Dorota Kamińska i Zofia Kowalczuk. Wszystkim serdecznie gratulujemy!