ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Żyj zdrowo, jedz kolorowo! - 22 września 2011 r.

Kształtowanie właściwych nawyków i zachowań żywieniowych dzieci, podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, a także kultywowanie ludowych tradycji, to cele działań edukacyjno-wychowawczych podejmowanych przez nauczycielki klas początkowych w ZSO na Osiedlu Zielonym. Dnia 22 IX, w przeddzień nadejścia kalendarzowej jesieni, najmłodsi uczniowie spotkali się na kolejnych już zajęciach utrwalających wiedzę o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie. Dziś, kiedy wszechobecna jest żywność wysoko przetworzona, szybkie i niezdrowe przekąski, gdy na każdym kroku kuszą słodycze, temat wydaje się być trafiony w dziesiątkę. Lekcja zdrowego odżywiania została połączona ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Umiejscowienie szkoły w zielonym i spokojnym zakątku Sokółki sprzyja organizowaniu takich właśnie plenerowych imprez, podczas których kultywowanie dawnych obrzędów doskonale łączy się z integracyjną zabawą. Dzieciom najbardziej podobała się degustacja świeżych owoców i pieczonych ziemniaków oraz pląsy przy ognisku.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Spotkanie z harcerzami - 19 września 2011 r.

W dniu 19 września do naszej szkoły przybyli z wizytą  druhowie z 1 Sokólskiej Drużyny Harcerskiej „ATMA” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Opowiadali o prowadzonej już od 19 lat działalności obejmującej nie tylko zbiórki, ale też biwaki, biegi patrolowe, rajdy, treningi i festiwale. Harcerze przekonywali, że razem pracują, bawią się i mają naprawdę dużo wspaniałych pomysłów. Są obecni na wszystkich uroczystościach patriotyczno – religijnych. Zawsze pamiętają o szlachetnym i mądrym przyrzeczeniu harcerskim. Dla najmłodszych uczestników spotkania przygotowali zabawy, pląsy oraz konkursy z nagrodami. Po tak ciekawym spotkaniu szeregi ZHP na pewno zasilą nowi członkowie.

Spotkanie z działaczami Polskiego Związku Niewidomych - 13 września 2011 r.

W dniu 13 września uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum spotkali się z osobami niewidomymi z Polskiego Związku Niewidomych. Celem wizyty było uświadomienie młodzieży istoty tej niepełnosprawności oraz nauczenie, jak pomóc ludziom z tą chorobą. Goście opowiedzieli o roli, jaką pełni PZN: „Pomagamy osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Uczymy jak być samodzielnym w domu, w podróży, w pracy, i jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Pracujemy na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku i dbamy o ich właściwe postrzeganie”. To spotkanie na pewno wiele zmieni w naszym podejściu do ludzi, których znakiem charakterystycznym są ciemne okulary i biała laska.

Tańcz z klasą - 13 września 2011 r.

Szkółka Centrum Tańca TAN MUZ ma w naszej szkole wielu wiernych uczniów. Dzieci z młodszych klas w ubiegłym roku szkolnym  uczęszczały na lekcje tańca i  rezultaty tego były bardzo widoczne. Małych tancerzy niewątpliwie motywuje fakt, że w ramach programu można zdobyć wiele cennych nagród, dyplomów oraz medali. Dzisiejsza taneczna prezentacja instruktorów bez wątpienia powiększy grono miłośników pląsów, o czym świadczyła spontaniczna, wesoła zabawa oraz gromkie brawa na koniec występu.

Sukces młodych piłkarzy - 4 września 2011 r.

W niedzielę, 4 września br, na kompleksie boisk „Orlik” w ZSO odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki. W zawodach zorganizowanych przez animatora sportu pana Łukasza Buraka wzięły udział dzieci i młodzież z sokólskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Sześcioosobowe drużyny stoczyły zaciętą walkę, pokazując wysoki poziom umiejętności piłkarskich oraz sportowej woli walki. Sędzia główny dbał o przestrzeganie zasad gry fair play, dzięki czemu zarówno kibice, jak i zawodnicy nie dawali się ponosić negatywnym emocjom. Turniej zakończył się zwycięstwem uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Jakub Uściłko, kl. II a SP

Sebastian Buczyński, kl. IIIa SP

Sebastian Krempa, kl. IVa SP

Jakub Sawicki, kl. Va SP

Patryk Makarewicz, kl. Ia Gimnazjum

Kacper Balczun, kl. Ib Gimnazjum

Cezary Cilulko, kl. IIa SP – zawodnik rezerwowy

Wszystkim młodym piłkarzom gratulujemy udziału w turnieju i życzymy jeszcze wielu wspaniałych  osiągnięć w sporcie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 - 1 września 2011 r.

Dziś uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Na uroczystą inaugurację do ZSO przybyli zaproszeni goście: burmistrz Sokółki pan Stanisław Małachwiej, dziekan ks. Józef Kuczyński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Walentyna Makarewicz, dzielnicowy sierżant Marek Kiszło oraz rodzice. Pan dyrektor ze szczególnie ciepłymi słowami zwrócił się do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy wkraczają w nowy etap edukacji. Rozpoczynający się rok przyniesie wiele zmian i nowości zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. W naszej szkole będą realizowane ciekawe projekty i wiele dodatkowych zajęć, zostanie też wdrożony System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce, tzw. dziennik elektroniczny. Uroczysty apel był okazją do wręczenia nagród uczennicom biorącym udział w projekcie „Zachowaj trzeźwy umysł”. Ewa Kowalczuk i Karolina Niemirówko z rąk Pana Burmistrza otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W nowym roku szkolnym uczniom i nauczycielom życzymy rozwijania pasji, realizacji marzeń i doskonałych wyników w pracy oraz tego, by dla wszystkich pobyt w szkole łączył się z pozytywnymi emocjami.

Dzień Wojska Polskiego - 15 sierpnia 2009 r.

Uczniowie klas IIIa gimnazjum z wychowawczynią  p. Lilą Głażewską wzięli udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w rocznicę "Cudu nad Wisłą".