ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2010

Osiągnięcia sportowe 2009/2010

Narciarstwo biegowe dziewcząt i chłopców gimnazjum

W dniu 15 stycznia 2010 roku, w lesie, w okolicach Supraśla – Uroczysko Glinki - przeprowadzona została Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. Zawody składały się z dwóch części: bieg indywidualny techniką klasyczną na 2 km oraz bieg techniką dowolną na 2km. W tym roku zawody odbyły sie przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i na dobrze przygotowanych trasach narciarskich.

W gimnazjadzie brały udział dwie drużyny z naszej szkoły:

Dziewcząt:

Anna Rochalska, Dominika Kucharewicz, Małgorzata Jurkowska, Edyta Aniśko oraz Natalia Kościńska,

I Chłopców:

Karol Krokos, Przemysław Łowczecki, Karol Mielachowicz, Artur Szydłowski, Adrian Lingo i Mateusz Trochim.

Po zaciętej walce i przy bardzo dużej konkurencji (9 szkół w kategorii dziewcząt i 8 w kat. chłopców) nasi uczniowie zajęli ostatecznie: IV miejsce dziewczęta i V miejsce chłopcy.

Po zakończonych biegach odbyła sie uroczysta dekoracja medalami i wręczenie upominków za najlepsze wyniki indywidualne i drużynowe.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Piłka ręczna dziewcząt gimnazjum

W listopadzie 2009 roku uczennice naszego gimnazjum brały udział w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego w Piłce Ręcznej, które odbywały się w Dąbrowie Białostockiej. Po zaciętych meczach wywalczyły II miejsce w powiecie, awansując do mistrzostw Grupy Północnej. W turnieju tym grały bardzo silne drużyny z takich miejscowości jak: Suwałki, Augustów, Sejny, Dąbrowa Białostocka. Jednak nasze uczennice stawiły im czoła czego efektem było II miejsce w Grupie Północnej. Miejsce to dało awans do finału wojewódzkiego (12 najlepszych drużyn w woj. podlaskim). W lutym dziewczęta będą rozgrywać kolejne mecze, które zadecydują o ostatecznym wyniku w Podlaskiej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej.

Biegi przełajowe chłopców gimnazjum

W październiku 2009 roku w Szudziałowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 12 chłopców. Na uwagę zasługuje Paweł Wierzbicki, który po bardzo dobrym biegu awansował do Mistrzostw Grupy Północnej.

Piłka nożna chłopców szkół podstawowych

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego w Piłce Nożnej. Zawody te odbyły się w Szudziałowie.  Zostały rozegrane na sztucznej nawierzchni boiska "Orlik 2012". Nasi chłopcy po trudnych i zaciętych meczach zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Jest to dobry wynik. Niestety nie dał on awansu do półfinału wojewódzkiego, gdyż przechodzą tylko dwie drużyny z naszego powiatu.

Mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców

W bieżącym roku rozgrywane są kolejne mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej dziewcząt z gimnazjum i  piłce nożnej chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie i uczennice rozgrywają mecze na długich przerwach w sali gimnastycznej. Każda klasa może zgłosić do udziału w turnieju jedną 5 osobową drużynę, która będzie walczyć o Puchar Dyrektora ZSO. Mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. W tym roku chęć udziału w turniejach zgłosiły wszystkie klasy gimnazjalne i ze szkoły podstawowej. Obecnie rozgrywane są mistrzostwa w piłce ręcznej dziewcząt gimn. i nożnej chłopców sp. Mecze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie przychodzą kibicować swoim koleżankom i kolegom. Na wiosnę zamierzamy przeprowadzić mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców z gimnazjum, które odbywać się będą na sztucznym boisku „Orlik”.