ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2012

Strona główna

W Zespole Szkół Ogólnokształcących pracuje pięciu nauczycieli wychowania fizycznego:

- Elżbieta Król,

- Andrzej Wysocki,

- Andrzej Ignatowicz,

- Stanisław Mitrosz,

- Radosław Kacunel.

Mistrzostwa szkoły w grach zespołowych

W bieżącym roku rozgrywane są następujące turnieje międzyklasowe:

- mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej chłopców SP,

- mistrzostwa szkoły w halowej piłce nożnej chłopców SP,

- mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej dziewcząt z gimnazjum,

- mistrzostwa szkoły w halowej piłce nożnej chłopców z gimnazjum,

- mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej chłopców z gimnazjum,

Uczniowie i uczennice rozgrywają mecze na długich przerwach w sali gimnastycznej. Mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. W tym roku chęć udziału w turniejach zgłosiły wszystkie klasy gimnazjalne i ze szkoły podstawowej.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Narciarstwo biegowe dziewcząt i chłopców gimnazjum

W lutym, w okolicach Supraśla, przeprowadzona została Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. Zawody składały się z dwóch części: bieg indywidualny techniką klasyczną na 2 km oraz bieg techniką dowolną na 2km. W tym roku zawody odbyły sie przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i na dobrze przygotowanych trasach narciarskich.

W gimnazjadzie brały udział dwie drużyny z naszej szkoły:

Dziewcząt:

Ela Sołowiej, Paulina Kucharewicz, Edyta Kucharewicz, Ewelina Czebatorowicz, Anna Łowczecka, Natalia Lisowska,

Chłopców:

Adam Lingo, Karol Mielachowicz, Damian Kościński, Sebastian Lisowski, Karol Puciłowski, Dariusz Kucharewicz.

Przy bardzo dużej konkurencji (8 szkół w kategorii dziewcząt i 10 w kat. chłopców) nasi uczniowie zajęli ostatecznie: IV miejsce dziewczęta i V miejsce chłopcy.

Mistrzostwa Miasta i Gminy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

W czasie ferii zimowych w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, odbyły się Turnieje Międzyszkolne w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych i III gimnazjalnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły Rafał Kozłowski.

Piłka ręczna dziewcząt gimnazjum

W listopadzie i grudniu uczennice naszego gimnazjum:

Kornelia Bajeńska, Emilia Sołtan, Urszula Bancerek, Klaudia Poniatowska, Natalia Chwiedź, Martyna Szydłowska, Marlena Radkiewicz i Aleksandra Tumiel brały udział w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego w Piłce Ręcznej, które odbywały się w Dąbrowie Białostockiej. Dziewczyny wywalczyły II miejsce w powiecie, awansując do mistrzostw Grupy Północnej. W turnieju tym grały bardzo silne drużyny z takich miejscowości jak: Suwałki, Augustów, Sejny, Dąbrowa Białostocka. Nasze uczennice zajęły IV miejsce w Grupie Północnej.

Piłka nożna chłopców gimnazjum

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego w Futsalu. Zawody te odbyły się w Korycinie. Drużyna zajęła ostatecznie III miejsce.

Sukces młodych piłkarzy

W niedzielę, 4 września br, na kompleksie boisk „Orlik” w ZSO odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki. W zawodach zorganizowanych przez animatora sportu pana Łukasza Buraka wzięły udział dzieci i młodzież z sokólskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Sześcioosobowe drużyny stoczyły zaciętą walkę, pokazując wysoki poziom umiejętności piłkarskich oraz sportowej woli walki. Sędzia główny dbał o przestrzeganie zasad gry fair play, dzięki czemu zarówno kibice, jak i zawodnicy nie dawali się ponosić negatywnym emocjom. Turniej zakończył się zwycięstwem uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Jakub Uściłko, kl. II a SP

Sebastian Buczyński, kl. IIIa SP

Sebastian Krempa, kl. IVa SP

Jakub Sawicki, kl. Va SP

Patryk Makarewicz, kl. Ia Gimnazjum

Kacper Balczun, kl. Ib Gimnazjum

Cezary Cilulko, kl. IIa SP – zawodnik rezerwowy

Wszystkim młodym piłkarzom gratulujemy udziału w turnieju i życzymy jeszcze wielu wspaniałych  osiągnięć w sporcie.