W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2009

Strona główna

Osiągnięcia sportowe 2008/2009

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki - świetny występ naszych uczniów

Szkoła Podstawowa:

Dnia 2,3,4 Lutego 2009r. w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się turnieje piłki nożnej Szkół Podstawowych z rocznika 1998-97-96.

Klasa IV  zajęła  II miejsce, najlepszym bramkarzem turnieju, w tej kategorii wiekowej, został uczeń naszej szkoły Kacper Balczun.

Klasa V – II miejsce, najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Pyłko – uczeń naszej szkoły

Gimnazjum:

Dnia 28,29,30 stycznia 2009r. w Gimnazjum nr 1 w Sokółce odbyły się turnieje piłki nożnej Szkół Gimnazjalnych  z rocznika 1995-94-93

Klasa I zajęła I miejsce, Sławomir Burek został najlepszym bramkarzem turnieju.

Klasa II – I miejsce, najlepszym zawodnikiem został Wojciech Maculewicz.

Klasa III – II miejsce, Tomasz Nadolny został najlepszym zawodnikiem turnieju, w tej kategorii wiekowej.

Igrzyska Wojewódzkie w Narciarstwie Biegowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Dnia 22 stycznia 2009 roku na pętli biegowej (0,5 km) wokół stadionu Miejskiego Klubu Sportowego „Supraślanka” w Supraślu przeprowadzona została Gimnazjada Województwa Podlaskiego w narciarstwie biegowym.

Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum: Dominika Kucharewicz,  Anna Rochalska,  Anna Dowgiert, Diana Rabiczko, Agnieszka Ignatowicz, Magdalena Bobienko, Monika Kucharewicz, Edyta Lingo, Ewa Aniśko - zajęła 3 miejsce w Finale Wojewódzkim w Narciarstwie Biegowym.

Drużyna chłopców w składzie: Przemysław Łowczecki, Karol Krokos, Krystian Wasilewski, Rafał Szadowski, Artur Szydłowski, Dariusz Wróblewski -  zajęła 5 miejsce w Finale Wojewódzkim w Narciarstwie Biegowym.

Katarzyna Kirpsza – 15 miejsce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w XIV Powiatowych Biegach Przełajowych z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. Sukces osiągnęły zawodniczki Gimnazjum:

Katarzyna Kirpsza – 2 miejsce.

Igrzyska Wojewódzkie w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Dnia 6 stycznia dziewczęta z naszej szkoły: Kornelia Bajeńska, Emilia Sołtan, Natalia Chwiedź, Aleksandra Tumiel, Klaudia Poniatowska, Urszula Bancerek, Julita Kamińska, Anna Sienkiewicz, Martyna Szumicka, pod kierunkiem p. Andrzeja Ignatowicza zajęły 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej.

Dnia 13 stycznia zajęły 3 miejsce w Mistrzostwach Grupy Północnej i uzyskały awans do Finału Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Igrzyska Wojewódzkie w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

Drużyna piłki ręcznej dziewcząt: Ilona Żółtko, Magda Krawczuk, Karolina Kułakowska, Zuzanna Białobłocka, Ewelina Szczęsnowicz, Sylwia Siemieńczuk, Karolina Woronowicz, Magda Sarosiek, Agata Bancerek, Paulina Burnos, Beata Pietrasz, Sylwia Szydłowska, Wiola Baranowska pod kierunkiem p. Andrzeja Ignatowicza zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego.

Igrzyska Wojewódzkie w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Drużyna piłki nożnej chłopców pod opieką p. Andrzeja Wysockiego zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego

Igrzyska Wojewódzkie w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych

Drużyna piłki nożnej chłopców: Adrian Borkowski, Kamil Bielawski, Kacper Kubicki, Karol Bortnik, Kamil Kwiatkowski, Jakub Ancypo,  Tomasz Pyłko, Paweł Szoda pod opieką p. Andrzeja Wysockiego zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego i 3 miejsce w Mistrzostwach Grupy Północnej