ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2009

PROJEKT "TRZYMAJ FORMĘ"

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Trzymaj Formę, realizowanego metodą projektu pod hasłem "Miej swój styl zdrowo żyj"

Młodzież pod opieką koordynatora projektu p. J .Steckiewicz opracowała między innymi prezentacje multimedialne, które wykorzystaliśmy do prowadzenia zajęć z zakresu zdrowego stylu życia. Zamieszczamy jedną z nich.

zobacz prezentację

Koło Miłośników Zdrowego Stylu Życia

Klasy IV SP w ramach Koła Miłośników Zdrowego Stylu Życia poznają najnowsze metody znakowania żywności oraz zasady zdrowego stylu życia . Przygotowują się do wypieku ciasteczek z okazji Dnia Rodziny.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Komputerowe badanie słuchu

Klasy pierwsze gimnazjum i IV Szkoły Podstawowej brały udział w Komputerowym Badaniu Słuchu, które wykonały panie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Sokółce. Badane były tylko osoby chętne, których rodzice wyrazili zgodę pisemną i obywały się w czterech terminach.

Ankieta

Uczniowie klasy I c opracowali ankietę skierowaną do uczniów. Sprawdzaliśmy ich nawyki żywieniowe i znajomość wpływu odżywiania na zdrowie i urodę.

Zdrowe powietrze - zdrowy człowiek

Klasy gimnazjalne brały udział w konkursie szkolnym „Zdrowe powietrze-zdrowy człowiek”.

Do etapu międzyszkolnego, który odbył się 25 maja 2009 r. w Gimnazjum nr 1,  przeszła drużyna z klasy III b uzyskując najwyższą punktację: Martyna Sarosiek, Magdalena Bortnik i Veranika Zhylinskaya . W etapie międzygimnazjalnym zajęły I miejsce. Uczennice zaprezentowały plakat i przedstawiły prezentację multimedialną  na temat zdrowego stylu życia. Gratulujemy sukcesu. Nauczyciel przygotowujący p. Jolanta Steckiewicz.

PowiatowyTurniej "Wiedza i Sprawność" - 20 maja 2009 r.

Nasza szkoła zorganizowała IX Turniej „Wiedzy i Sprawności” w którym pokonaliśmy 4 gimnazja z powiatu sokólskiego zdobywając               I miejsce

Szkoły wystawiły dziesięcioosobowe  reprezentacje, które musiały wykazać się wiedzą z zakresu podstawy programowej gimnazjum i sprawnością w dziewięciu konkurencjach sportowych. Wyniki drużyn były punktowane według wcześniej opracowanego regulaminu .

Suma punktów zdobytych w obu częściach - teoretycznej i sportowej decydowała o wygranej zespołu. Komisja ustaliła następujące wyniki:

I miejsce ZSO w Sokółce

II miejsce ZSS Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej

III miejsce ZSI w Sokółce

IV miejsce Gimnazjum Nr 1 w Sokółce

V miejsce Gimnazjum w Krynkach

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy, puchary i piłki dla szkół, ufundowane przez Starostę Powiatu Sokólskiego. Uczniowie wchodzący w skład drużyn otrzymali pamiątkowe książki i zakreślacze, których sponsorem był Burmistrz Miasta  Sokółka.

Pani Dyrektor Anna Andrzejewska wręczyła podziękowania sponsorowi turnieju Staroście Powiatu Sokólskiego za ufundowanie nagród na ręce Pani Danuty Bartoszewicz , PSSE w Sokółce za materiały do realizacji projektu i dekoracji sali paniom Barbarze Grynczel i  Annie Szebiotko oraz nauczycielom szkół za przygotowanie uczniów i pracę w komisji turnieju .

Pan Dyrektor Adam Kowalczuk przekazał podziękowania dla Pana Burmistrza Miasta Sokółka oraz Dyrektorowi PSSE w Sokółce.

Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Dębko, Ewa Kozaczyńska, Magdalena Krawczuk, Małgorzata Tolko, Ilona Żółtko, Daniel Gryglewicz, P. Zajkowski, Dawid Szoka, Paweł Wierzbicki.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy p. Jolanta Steckiewicz, p. Andrzej Ignatowicz, p. Radosław Kacunel.

Dekorację sali gimnastycznej na tę okazję wykonali uczniowie ZSO w ramach projektu, wykorzystując materiały udostępnione przez PSSE w Sokółce.

"Zyć zdrowo i bezpiecznie"

Klasy IV - VI Szkoły Podstawowej brały udział w szkolnym Konkursie pod hasłem "Żyć zdrowo i bezpiecznie".

7 maja 2009 r. uczennice klasy VI a Urszula Bancerek, Julita Kamińska i Anna Sienkiewicz brały udział w   szóstej edycji gminnego konkursu „Żyć zdrowo i bezpiecznie”, który odbył sie w Zespole Szkół Integracyjnych.

Urszula wywalczyła III miejsce, a Ania i Julita zostały wyróżnienie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Nauczyciel przygotowujący p. Maria Zauliczna.

Gość w szkole

W szkole gościliśmy panią Lilę Micun – kierownika Wydziału Zdrowia Opieki Społecznej i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Sokółce, która przedstawiła tematykę profilaktyki nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz sytuacji w naszym powiecie.