ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2009

"SPOŁECZNA (RE)AKCJA - STOP KRZYWDZENIU DZIECI"

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w projekcie Sokólskiego Funduszu Lokalnego "Społeczna (re)akcja - stop krzywdzeniu dzieci". Projekt jest realizowany w ramach programu "Lokalne Partnerstwo PAFW" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Operatorem programu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU

Marsz przeciw przemocy - 15 maja 2009 r.

Uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej i klas I - III Gimnazjum wzięli udział w marszu przeciw przemocy. Z parkingu przy kościele św. Antoniego, ulicami miasta przemaszerowali do kina "Sokół", gdzie obejrzeli film zmontowany z reportaży nakręconych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych gminy Sokółka. Marsz zakończył się na stadionie OSiR, gdzie rozegrano mecze piłki nożnej i namalowano "emocje" na płótnach rozwieszonych na ogrodzeniach stadionu.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat przeciwko przemocy rówieśniczej

Etap międzyszkolny zakończył sie sukcesem naszych uczniów.  I miejsce w kategorii Gimnazjaliści zajął Kacper Krawel, II miejsce Michalina Daszuta. W kategorii Szkoła Podstawowa Gabriela Gawrysiak zajęła III miejsce. Ich prace w formie bilbordów będzie można obejrzeć na ogrodzeniu przy szkole nr 1 w Sokółce.

Szkolny konkurs na plakat związany z przemocą rówieśniczą - 27 kwiecień 2009 r.

W ramach projektu odbył się konkurs plastyczny na plakat przeciwko przemocy rówieśniczej. Koordynatorem w ZSO była pani Jolanta Paruk. Uczniowie wykonali prace na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu są następujące:

I -  miejsce:    Gabriela Gawrysiak kl. VIa SP, Michalina Daszuta kl. IIIc G, Kacper Krawel kl. IIIa G, Ewelina Niedźwiedź kl. IIIa G

II – miejsce:   Elżbieta Wołkowyska kl. VIa SP, Jakub Kowejsza kl. IIIb G, Ewelina Szczęsnowicz kl. IIIa G

III – miejsce:  Magdalena Kozłowska kl. VIb SP, Karolina Woronowicz kl. IIIa G, Paulina Stankiewicz kl. IIIa G

Wyróżnienia uzyskali: Urszula Bancerek kl. VIa SP, Maciej Wiesławski kl. VIa SP, Ewa Kozaczyńska kl. IIIb G, Ilona Żółtko kl. IIa G, Katarzyna Kirpsza kl. IIIb G, Martyna Sarosiek kl. IIIa G, Katarzyna Chodkiewicz kl. IIc G, Gabriela Szczepińska kl. IIc G, Sylwia Siemieniuk kl. IIa G, Weronika Zhylinskaya kl. IIIb G

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Cztery prace następujących uczniów: Gabrieli Gawrysiak, Elżbiety Wołkowyckiej, Michaliny Daszuta i Kacpra Krawela przekazaliśmy na drugi etap konkursu międzyszkolnego do Fundacji SFL. Wyniki zostaną ogłoszone do końca kwietnia.

Zajęcia lekcyjne prowadzone w ramach projektu

W ramach projektu Sokólskiego Funduszu Lokalnego" Społeczna (re)akcja-stop krzywdzeniu dzieci" uczniowie naszej szkoły brali udział w
zajęciach prowadzonych przez p. J. Steckiewicz i p. D. Koprowską, których celem jest kształtowanie u uczniów postaw zmierzających do eliminowania zachowań agresywnych oraz nabycia przez nich umiejętności radzenia sobie ze złością.

Reportaż filmowy

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowali reportaż pokazujący niekontrolowane zachowania destrukcyjne, które można zastąpić konstruktywnymi. Historia dziewczynki  pokazuje, że szkolna rzeczywistość nie musi być przygnębiająca. Wystarczy, że inni uczniowie pokonają swoją złość i pomogą młodszym, ustąpią koledze, będą życzliwi i wyrozumiali. Reportaż zrealizowano pod kierunkiem p. Katarzyny Daszuta i p. Doroty Koprowskiej.

zobacz film (może być potrzebny kodek FFDShow)

Festiwal sztuki antyagresywnej - 25 marca 2009

Uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej wzięli udział w FESTIWALU SZTUKI ANTYAGRESYWNEJ, który odbył się w Gimnazjum nr 1 w Sokółce. Nasza młodzież zaprezentowała krótką scenkę z życia szkoły, ukazującą sytuacje konfliktowe oraz sposoby ich rozwiązywania, przygotowaną pod kierunkiem p. Doroty Koprowskiej i p. Katarzyny Daszuta.

Wcześniej spotkali się realizatorzy projektu "Społeczna (re)akcja - stop krzywdzeniu dzieci", tj. dyrektorzy i nauczyciele ze wszystkich szkół oraz przedstawicielka policji w celu omówienia szczegółów harmonogramu działań. Naszą szkołę reprezentowały: p. Jolanta Steckiewicz i p. Dorota Koprowska.