ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

Szachy – osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

Indywidualne

- Kozaczyńska Aleksandra – XIII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w Szachach, IV miejsce w XVII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej, IV miejsce w Turnieju Mistrzów Białostockiej Ligi Szkolnej, V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach, awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów

- Daria Szymaniuk - IV miejsce w Turnieju Mistrzów Białostockiej Ligi Szkolnej,III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach, III miejsce w XVII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej , awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, – II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS

- Paweł Szymajniuk– II miejsce w grupie otwartej Turnieju Mistrzów Białostockiej Ligi Szkolnej, awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów

- Julia Borowska – III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Drużynowe

- Finaliści Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach szkoła podstawowa( Damian Galewski, Jacek Kowalczuk, Hubert Kieda, Rafał Kozłowski)

- Finaliści Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach gimnazjum ( Piotr Galewski, Paweł Szymaniuk, Mariusz Tur, Bartłomiej Klim )

- Mistrzynie powiatu sokólskiego szkoła podstawowa( Daria Szymaniuk, Julia Borowska, Magdalena Tur oraz Karina Miron )

- Mistrzynie powiatu sokólskiego gimnazjum ( Aleksandra Kozaczyńska, Kornelia Bajeńska, Elżbieta Wołkowycka)

Finał grupy północnej Igrzysk Szkól Podstawowych w Szachach - 29 października 2011 r.
Do zawodów zgłosiło się 13 drużyn.

Drużyna chłopców w składzie: Damian Galewski, Hubert Kieda, Jacek Kowalczuk, Omar Szczęsnowicz, zajęła III miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego.

Drużyna dziewcząt w składzie: Karina Miron, Magda Tur i Daria Szymaniuk, zajęła V miejsce

Na 2 szachownicy zwyciężyła Daria Szymaniuk SP – 3p,

Zwycięstwo szachistów - 24 października 2011 r.

Dnia 24 października w Szudziałowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego SZS w Szachach. Wzięły w nich udział drużyny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz gimnazjów z Sokółki, Krynek i Szudziałowa. Po zaciętej rywalizacji odbywającej się w prawdziwie sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców. Okazało się, że niekwestionowanymi mistrzami zostali nasi szachiści, którzy zajęli wszystkie pierwsze miejsca: w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów, chłopców i dziewcząt. „Młodzież z naszej szkoły ma na swoim koncie wiele wspaniałych szachowych sukcesów. Jednak dzisiejsze osiągnięcie jest naprawdę wyjątkowe”- podkreślił opiekun grupy pan Jarosław Raczkowski. Na szczególne wyróżnienie zasługuje finalistka Mistrzostw Polski w Szachach Ola Kozaczyńska z klasy pierwszej gimnazjum oraz ubiegłoroczne mistrzynie Igrzysk Województwa Podlaskiego w Szachach: Daria Szymaniuk i Julia Borowska. Ponadto w turnieju wzięli udział: M.Tur, J. Kowalczuk, H. Kieda, D. Galewski, R. Kozłowski (szkoła podstawowa), B. Klim, P. Szymaniuk, E. Wołkowycka, K. Bajeńska i (gimnazjum).

Szachistom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu tak udanych rozgrywek!