AC

W SOKÓŁCE

Ostatnia aktualizacja: 09 października 2013

SZKOLNE KOŁO PCK

Akcja Szkolnego Koła PCK „Godne dzieciństwo”- 23 marca 2013 r.

Dnia 23.03.2013r. odbyła się ogólnopolska kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. Lewoniewskich 3. W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Diania Gabiniewicz, Karolina Szydłowska, Ewa Kowalczuk, Natalia Żółtko – uczennice klasy Ib Gim., Krawel Dominika, Joanna Garbaczewska - uczennice klasy Ia Gim. W akcji zebrano 621,50 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup 12 paczek żywnościowych na Święta Wielkanocne  uczniom naszej szkoły.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Sukces w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia - 22 marca 2013 r.

Zwycięzca rejonowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia,  Przemysław Zubrzycki, uczeń kl. III c Gimnazjum  reprezentował naszą szkołę  na szczeblu wojewódzkim olimpiady. Po raz kolejny udowodnił, że ma dużą wiedzę i zajął II miejsce. Udział w konkursie zakończył szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną w ramach realizacji zadań dotyczących  promocji zdrowego stylu życia. Za realizację poszczególnych zadań odpowiadały: p. Ewa Harasimowicz i Danuta Szczesiul.

Udział w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Uczniowie klas I-III Gimnazjum nr 2 w Sokółce dnia 26.10.2012r. brali udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W etapie szkolnym uczniowie zajęli miejsca: Diana Gabiniewicz - uczennica

kl. Ib Gim. – I miejsce, Przemysław Zubrzcyki – uczeń kl. IIIc Gim. – II miejsce, Zuzanna Nowosada – uczennica kl. IIIc Gim. – III miejsce.

Brali oni również udział w etapie rejonowym XXI Olimpiady, która odbyła się 07.12.2012r. w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Uczeń klasy IIIc Gim. Przemysław Zubrzycki zdobył I miejsce. Gratulujemy.

Akcja promująca zdrowy styl życia - "Postaw na owoce i warzywa"

Zadanie I  - ruch to zdrowie - zjeżdżamy na "jabłuszkach"a

zadanie 2 -przeprowadzenie ankiety wśród uczniów SP i Gimnazjum

zadanie 3 - wykonanie gazetki prozdrowotnej

zadanie 4 - przygotowanie ogłoszeń zachęcających do udziału w konkursie plastycznym

zadanie 5 - wykonanie plakatów

zadanie 6 - wykonanie ulotek o tematyce prozdrowotnej oraz dyplomów za udział w konkursie plastycznym

Zadanie 7 - zdrowe sałatki warzywne i owocowe

zadanie 8 - współudział w akcji "Owoce w szkole"

zadanie 9 - przygotowanie wystawy prac konkursowych

zadanie 10 - inscenizacja

zadanie 11 - prezentacja i quiz "Postaw na owoce i warzywa"

zadanie 12 - rozdanie ulotek i owocowy poczęstunek

zadanie 13 - zajęcia plastyczne w Przedszkolu nr 2

Zadanie 14 - warzywno - owocowe" zabawy ruchowe

Wręczenie nagród za udział w Konkursie Plastycznym "Pstaw na owoce i warzywa"

Akcja Szkolnego Koła PCK „Godne dzieciństwo”- 15.12.2012 r.

Dnia 15.12.2012r. odbyła się ogólnopolska kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. Lewoniewskich 3. W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Diania Gabiniewicz, Karolina Szydłowska, Ewa Kowalczuk, Natalia Żółtko – uczennice klasy Ib Gim., Krawel Dominika, Joanna Garbaczewska - uczennice klasy Ia Gim. W akcji zebrano 560 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup 10 paczek żywnościowych uczniom naszej szkoły.

Udział w akcji "Góra grosza"

„Jeden grosz znaczy niewiele. Góra Grosza jest największa na świecie.”

Nasza szkoła po raz trzynasty bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom i pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Dotychczasowe edycje pokazały, że Góra Grosza jest znana i lubiana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Koordynatorami akcji Góra Grosza w naszej szkole są nauczyciele świetlicy. Wraz z uczniami tworzą komitet organizacyjny, który odpowiada za zbiórkę, przeliczanie, pakowanie i wysłanie pieniędzy. Co roku zbieramy około 100 zł.

Akcja Szkolnego Koła PCK „Godne dzieciństwo”- 16.09.2012 r.

Dnia 16.09.2012r. odbyła się kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. L. Lewoniewskich 3. W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Diania Gabiniewicz, Karolina Szydłowska – uczennice klasy Ib Gim., Małgorzata Prymak – uczennica klasy IIa Gim., Natalia Winsko – uczennica klasy IIb Gim., Michał Sujeta – uczeń klasy IIIa Gim., Dawid Aniśko – uczeń klasy IIIc Gim. W akcji zebrano 328,28 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup 10 piórników wraz z wyposażeniem dla uczniów naszej szkoły.