ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

W ramach akcji popularyzacji książki i czytelnictwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK

1. Piątek 08.05.09

Biblioteka rozkwita na wiosnę

Przygotowanie i zawieszanie wiosennej dekoracji wykonanej przez czytelników.

Opracowanie legend pisanych przez uczniów naszej szkoły.

2. Poniedziałek 11.05.09

Mądrej głowie dość dwie słowie

O książce i o czytaniu – wypowiedzi naszych uczniów.

Zamieszczenie legend uczniów na szkolnej www (teksty napisane przez chętnych opracowały graficznie osoby współpracujące z biblioteką szkolną).

Spotkanie z czytelnikami – pogadanka  i wspólne czytanie.

3. Wtorek 12.05.09

Na przerwie? Na przykład czytanie ...

Poprzez wspólne czytanie i słuchanie opowieści pragniemy zachęcić wszystkich do spędzania w szkole wolnego czasu z książką.

Koło wolontariatu

Koło miłośników historii

Koło szachowe

Plan zajęć

© ZSO w Sokółce 2008

Multimedialnego Centrum Informacji.

4. Środa 13.05.09

Zapracowana biblioteka

Na czym polega praca biblioteki szkolnej? Jak i ja mogę popracować na jej rzecz? Odpowiedzi na te i  inne pytania możesz uzyskać właśnie dziś. Możesz także wziąć czynny udział w pracach bibliotecznych przewidzianych na ten dzień.

5. Czwartek 14.05.09

Biblioteka  „wielkie igrzyska”

Konkursy czytelnicze, min. organizowane we współpracy ze świetlicą szkolną pod hasłem: Czytanie dobre na wszystko

6. Piątek 15.05.09

W zaprzyjaźnionej bibliotece

Wycieczka młodszych klas do biblioteki osiedlowej przy ZSO Sokółka. Celem wyprawy ma być zapoznanie młodych czytelników z możliwością korzystania z innych bibliotek w mieście. Zachęcenie do wypożyczania i czytania książek w okresie wakacyjnym.

Nasze hasło:  W ZAPRZYJAŹNIONEJ BIBLIOTECE

15 maja wraz z klasą drugą szkoły podstawowej i panią Zosią Kowalczuk odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną z nami Filię Biblioteki Publicznej na Osiedlu Zielonym. Pani bibliotekarka zapoznała nas z zasadami zapisywania się do tej placówki, zaprezentowała księgozbiór oraz zaprosiła do korzystania z zasobów zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to mamy więcej wolnego czasu, a biblioteka szkolna nabiera nowych sił przed rozpoczęciem pracy od nowego roku szkolnego.

Nam się podobało i na pewno często będziemy zaglądać do naszej miłej sąsiadki. Wam też polecamy  taki sposób na wolny (i nie tylko) czas.

Dziękujemy za gościnę.

.

Nasze hasło: BIBLIOTEKA "WIELKIE IGRZYSKA"

14 maja w naszej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy zorganizowany w współpracy ze świetlicą szkolną. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych (grupa 3 pod opieką p. Ewy Harasimowicz). Uczniowie otrzymali wykaz obowiązujących lektur, a były to głównie wiersze Jana Brzechwy. Następnie napisali test sprawdzający to, jak im poszło czytanie. Musiał to być bardzo miło spędzony czas, ponieważ wszyscy napisali bardzo dobrze. Musieliśmy jednak wyłonić najlepszych. Oto oni:

I miejsce zajęła Monika Bakun

II miejsce przypadło Karolinie Winsko

III miejsce otrzymała Magdalena Małoń

Jednak nie tylko te najwyższe miejsca zostały przez nas nagrodzone. Postaraliśmy się, by z rozdania nagród za czytanie nikt nie wyszedł smutny. Upominki otrzymali wszyscy.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

Ewa Harasimowicz

Regina Sawicka

Marta Wojewódzka

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Konkurs "Czytanie jest dobre na wszystko" - pobierz (format PDF)

Jeśli masz ochotę również spróbować w przyszłości swoich sił w takim konkursie, sprawdź się już teraz. Pamiętasz te piękne wiersze? Zajrzyj do testu koniecznie.

Nasze hasło: BIBLIOTEKA ROZKWITA NA WIOSNĘ

Oto krótka relacja z tego, co się wydarzyło w pierwszym dniu obchodów  Międzynarodowego Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece szkolnej. Chętni pomogli nam w tym, by biblioteka rzeczywiście rozkwitła na wiosnę.

25.   Pod po                                                                             jęciem „użytkownik” rozumiemy k a ż d ą osobę korzystającą z