Żywa lekcja historii

Koło Miłośników Historii na obchodach 189 rocznicy Powstania Listopadowego w Kopnej Górze – 29 listopada 2019 r.
Dnia 29.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły należący do Koła Miłośników Historii udali się na zaproszenie Pana Burmistrza Supraśla, na uroczystości 189 rocznicy Powstania Listopadowego. Mimo przeszywającego chłodu nasi uczniowie godnie reprezentowali zarówno naszą szkołę, jak i gminę.
Wyjazd wzbogacił wiedzę członków Koła Historycznego o powstaniu listopadowym i historii naszego regionu. Uczniowie mieli też okazję zaprezentować się, jako „młodzi patrioci” z Sokółki obecnemu na uroczystości Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Ministrowi Edukacji Narodowej Panu Dariuszowi Piontkowskiemu. Spotkali też kolegów poznanych podczas VI Sztafety Niepodległości ze Szkoły Podstawowej z Sobolewa. Na koniec z apetytem zjedli pyszną grochówkę.
Członkowie Koła Historycznego wrócili do szkoły w znakomitych humorach, zgodnie twierdząc, że była to nietypowa i ciekawa „żywa lekcja historii”.
Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Monika Klim oraz p. Krzysztof Oszer ze Stowarzyszenia Historycznego im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej.