„Zwierzęta kochamy więc im pomagamy”

Kiermasz ciast na rzecz schroniska – 23 lutego 2017 r.

23 lutego 2017 r. obchodziliśmy „Tłusty Czwartek” tj. ostatni czwartek karnawału, który wszystkim kojarzy się ze słodkim obżarstwem. Jako danie główne wszędzie króluje pączek ale rozkoszować się można faworkami, babeczkami i oczywiście różnorodnymi ciastami.
W naszej szkole postanowiliśmy w tym dniu połączyć przyjemne z pożytecznym organizując kiermasz ciast, aby pomóc zwierzętom z sokólskiego schroniska. Pomysłodawcą i organizatorem szkolnej akcji: „Zwierzęta kochamy więc im pomagamy” był Samorząd Uczniowski ZSO i Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”. Ich członkowie wykazali się ogromną chęcią niesienia pomocy zwierzętom, pokazali jak olbrzymie i wrażliwe mają serduszka. Dzięki nim w sprzedaży na ten szczytny cel mieliśmy ok. 45 rodzajów wypieków. Podziękowania należą się wspaniałym rodzicom, którzy wspierają nasze kiermasze, pomagają dzieciom w przygotowaniu ciast, dokonują ich zakupu. W tę akcję chętnie włączyła się cała społeczność uczniowska, a także nauczyciele i pracownicy szkoły. Wyróżnić należy postawę najmłodszych wolontariuszy z klas 1-3 SP. Oni to, pod opieką swych wychowawczyń, całymi klasami dokonywali zakupu słodkości przeznaczając na to swe oszczędności. Wszystko po to by pomóc pieskom.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności ZSO w Sokółce zebraliśmy 1300 zł (tym samym pobiliśmy dotychczasowy wynik). Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na: sterylizacje psów i kotów, profilaktykę zdrowotną i leczenie zwierząt, specjalistyczną karmę oraz suplementy diety dla zwierząt (szczególnie chorych oraz młodych).
Za okazane serce dziękują opiekunowie SU i Koła Wolontariatu: Małgorzata Chociej i Monika Klim.

Organizacją sprawującą opiekę nad sokólskim schroniskiem dla zwierząt jest Fundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis. Jako organizacja non-profit nie jest nastawiona na osiąganie zysków, ale na oparte na wolontariacie działania dla dobra zwierząt. Fundacji zależy na godziwych warunkach ich życia, na rozważnych adopcjach oraz na ograniczaniu populacji bezdomnych zwierząt dzięki sterylizacjom i edukowaniu społeczności lokalnej. Ogłoszenia adopcyjne zamieszczane są w internecie i w prasie lokalnej, na własnej stronie internetowej. Zwierzęta są wyadoptowywane z zachowaniem dbałości o to, by domy, do których trafiają, były dobrymi domami dlatego organizowane są wizyty przedadopcyjne oraz kontrolne, zawierane są umowy adopcyjne.
Informacje na temat Fundacji i sokólskiego schroniska znaleźć można na: www.facebook.com/fpz.vita.canis
www.facebook.com/pg/wolontariuszesokolka
Kontakt w sprawie adopcji – 691 527 499