Zmagania z ortografią

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny- 9 kwietnia 2014 r.

Dziś w SP 1 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Króla Ortografii dla uczniów klas I-III. Na turniejowe zmagania przybyły dzieci ze szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Naszą szkołę reprezentowali:
kl. I: Iga Kuklicz, Antoni Piskurewicz
kl.II: Patryk Apanowicz, Karolina Witulska, Kornel Wróblewski
kl. III: Julia Sadowska
Teksty przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych były dość trudne, zawierały wiele pułapek ortograficznych i wymagały dużej czujności przy pisaniu. Mimo to nasi przedstawiciele wypadli bardzo dobrze. Uczniowie klasy pierwszej Iga Kuklicz i Antoś Piskurewicz zajęli III miejsce. Na pochwałę zasługują też dyktanda Julki i Kornela, którym niewiele zabrakło do zdobycia wyróżnienia. Wszystkim gratulujemy pięknego udziału w konkursie i godnego reprezentowania naszej szkoły!