Zdrowie na talerzu

Zdrowie na talerzu – 20 października 2016 r.

Uczniowie z klas drugich naszej szkoły robili domowe sałatki: warzywne, owocowe, z dodatkiem różnorodnych zdrowych produktów. To działanie wynikało nie tylko z tematu lekcji, ale też było częścią realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Można śmiało powiedzieć, że drugaki zadanie wykonały doskonale. Sałatki nie tylko były smaczne, pożywne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione. Przyrządzanie ich dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas pracy uczniowie nauczyli się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Zawsze się odżywiaj zdrowo,
będziesz myślał wystrzałowo!
Jedz warzywa i owoce,
bo to zdrowe i urocze!

 

Klasa II a

klasa II b