Zbiórki Żywności Caritas

Zbiórki Żywności Caritas 9, 10 grudnia 2016 r.

W dniach 9-10.12.2016 r. (piątek, sobota) trwała na terenie Sokółki akcja- Zbiórki Żywności Caritas w sokólskich sklepach „Biedronka”. Została zorganizowana na terenie naszego miasta przez parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Przez dwa dni młodzi wolontariusze pod opieką osób dorosłych należących do grona przyjaciół parafii zbierało żywność w sklepach „Biedronka”. Sokółczanie jak zwykle nie zawiedli dzięki czemu udało się zebrać bardzo dużą ilość produktów na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z terenu parafii. Jest to kolejna wspólna Zbiórka Żywności parafii i młodych wolontariuszy z ZSO. Tym bardziej cieszy fakt , że razem możemy działać w tak szczytnym celu. Wśród dorosłych wolontariuszy-opiekunów nie zabrakło: Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce Marleny Radkiewicz oraz Ewy Bieszczad, Beaty Wróblewskiej, Teresy Pawełko, Agnieszki Żygieło, Dariusza Kukik, Magdaleny Barcewicz, Krzysztofa Sadowskiego, Ewy Lewoniewskiej i Przemysława Łapicza.
Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i okazane serca.

Akcję z ramienia szkoły nadzorowała Monika Klim.