Zajęcia z „psem pracującym”

Zajęcia z „psem pracującym” luty/marzec 2019 r.

W lutym i w marcu, w ramach realizacji projektu „Herosi przedsiębiorczości – Edukacyjny pies pracujący”, w naszej szkole gościł pan Leszek Wrotnowski wraz ze swoim psem Axą. Axa to owczarek belgijski. Jest dwukrotną mistrzynią Polski w posłuszeństwie. Zajęła też 6 miejsce w świecie w tej kategorii. Teraz wraz ze swoim treserem odwiedza szkoły. Pan Leszek Wrotnowski w przystępny sposób przybliża dzieciom obowiązki psa pracującego. Uświadamia dzieciom jak należy bezpiecznie komunikować się z psami, jak zachować się w przypadku zagrożenia atakiem psa oraz jak odczytywać wysyłane przez niego sygnały. Zajęcia mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnych emocji, satysfakcji z obcowania z psem i przełamują lęki w kontaktach ze zwierzęciem.