Zajęcia pod hasłem „Wszyscy inni, każdy taki sam”

Zajęcia pod hasłem „Wszyscy inni, każdy taki sam” – 5 maja 2022 r.

5 maja gościliśmy w naszej szkole p. Joannę Szyłak, która w klasach 1-3 przeprowadziła zajęcia pod hasłem „Wszyscy inni, każdy taki sam”. Zajęcia prowadzone są w ramach programu „Na Jednej Nodze” Fundacji „Sokółki Fundusz Lokalny”.
Zajęcia mają na celu uczenie dzieci od najmłodszych lat tolerancji, akceptacji i szacunku do innych. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Miały możliwość przekonać się jak czuje się osoba na wózku, osoba niedowidząca, miały też okazję dotknąć sprzętu, który służy niepełnosprawnym. Dowiedziały się, że nie należy osobom z niepełnosprawnościami pomagać na każdym kroku i we wszystkim je wyręczać. Należy pomagać wtedy, gdy o to poproszą lub zgodzą się na zaproponowaną pomoc.
Dziękujemy pani Joannie za spotkanie i za przekazaną wiedzę.