XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”

XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” – 7 czerwca 2024 r.

W dniu 7 czerwca w naszej szkole odbył się XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” o Puchar Burmistrza Sokółki. Sportowe zmagania tradycyjnie otwierają obchody Dni Sokółki. W tym roku do zawodów zgłosiły się dzieci klas I -III z sokólskich podstawówek oraz ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Starej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk oraz dyrektor OSiR-u pan Piotr Rygasiewicz. Zawody tradycyjnie odbywały się pod patronatem Burmistrza Sokółki. Przed rozpoczęciem zmagań układy taneczne zaprezentowały dziewczynki z grupy „Rytm”, przygotowane przez panie Barbarę Chancewicz i Dorotę Kamińską.
Młodzi sportowcy startowali w pięciu konkurencjach, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Byli ocenianych przez komisję sędziowską w składzie: Andrzej Ignatowicz i Radosław Kacunel.
Ostateczny wynik rywalizacji przedstawia się następująco:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – SP 2 w Sokółce
II miejsce – SP 3 w Sokółce
III miejsce – SP 1 w Sokółce
W kategorii klas drugich:
I miejsce – SP 1 W Sokółce
II miejsce – SP 3 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
W kategorii klas trzecich:
I miejsce – SP 3 W Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
IV miejsce – SP w Kamionce Starej
Nagrodą za udział w zawodach były puchary i dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Burmistrza Sokółki.
Warto przypomnieć, że „Olimpijka” narodziła się osiemnaście lat temu w szkole na Osiedlu Zielonym z inicjatywy ówczesnego nauczyciela tej placówki pana Adama Kowalczuka oraz nauczycieli klas początkowych. Mamy nadzieję, że duch sportowej rywalizacji i dobrej zabawy pozostanie z nami na kolejne lata.