XVI Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”

XVI Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” – 10 czerwca 2022 r.

10 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyły się XVI Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” o puchar Burmistrza Sokółki. Organizatorami imprezy są nauczyciele kształcenia zintegrowanego, wychowania fizycznego oraz świetlicy. Ta cykliczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza, na stałe wpisała się w program obchodów Dni Sokółki. Biorą w niej udział dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych gminy Sokółka. W tym roku młodzi sportowcy startowali w pięciu konkurencjach, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Byli ocenianych przez komisję sędziowską w składzie: Andrzej Ignatowicz i Radosław Kacunel.
Gościem specjalnym olimpijki był p. Burmistrz Adam Kowalczuk, który kibicował młodym zawodnikom. Dzieci walczyły z determinacją i postawą godną prawdziwych sportowców i dawały z siebie wszystko. Ostateczny wynik rywalizacji przedstawia się następująco:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – SP 3 w Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
IV miejsce – SP w Boguszach
W kategorii klas drugich:
I miejsce – SP 1 W Sokółce
II miejsce – SP 2 w Sokółce
III miejsce – SP 3 w Sokółce
IV miejsce – SP w Kamionce Starej
W kategorii klas trzecich:
I miejsce – SP 3 W Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
IV miejsce – SP w Janowszczyźnie
V miejsce – SP Kamionce Starej
Nagrodą za udział w zawodach były puchary i dyplomy wręczone przez p. Adama Kowalczuka i p. Annę Andrzejewską oraz słodkie upominki ufundowane przez Burmistrza Sokółki.
Szczególne podziękowania otrzymali też nauczyciele przygotowujący dzieci do zawodów.

ZOBACZ ZDJĘCIA: XVI Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”