Wycieczka do Warszawy – 3 maja 2022 r.

W czwartek, 2 czerwca, uczniowie klas IVb, Va oraz VIa pod opieką p. Beaty Ejsmont, p. Katarzyny Daszuta oraz p. Radosława Kacunela pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzili interaktywne Muzeum Iluzji, w którym m.in. podjęli wyzwanie utrzymania równowagi w zakręconym vortexie, poznali nowe oblicze nieskończoności w pokojach luster, zmierzyli się ze światem pozorów, złudzeń i paradoksów. Następnie uczniowie wzięli udział w niezwykłej lekcji muzealnej „Wizyta u króla” przeprowadzonej przez panią kustosz na Zamku Królewskim. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym. Tutaj uczestnicy mogli podziwiać bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura, model pustyni oraz rekonstrukcję jaskini. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Manufakturze Czekolady, w trakcie których poznali cały proces powstawania czekolady oraz stworzyli własne słodkie tabliczki. Wycieczka do stolicy dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, w atrakcyjny sposób łącząc walory edukacyjne z dobrą zabawą.

Zobacz zdjęcia: Wycieczka do Warszawy