Wycieczka do Białegostoku

Wycieczka do Białegostoku – 15 stycznia 2014 r.

15 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Białegostoku wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Boguszach.
Pierwszym punktem programu wycieczki był spektakl muzyczny w Operze i Filharmonii Podlaskiej, pt. „Brzydki Kaczorek” Mariusza Urbanka. To muzyczna opowieść o odmienności i o tym, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dotyka takich problemów jak tolerancja, potrzeba akceptacji, szacunek dla inności, altruizm, wrażliwość. Aktorzy odgrywający role zwierząt przybliżają różne ludzkie uczucia, myśli i zachowania. Starają się uzmysłowić, że wszyscy mają prawo do poszanowania swoich zachowań i poglądów – nawet jeśli nie wszystkim one odpowiadają. Pokazują, że tolerancja to też kształtowanie postawy, która umożliwia otwartą dyskusję na drażliwe tematy. Spektakl był nie tylko pouczający, ale też ciekawy i zabawny, czego dowodem była żywiołowa reakcja publiczności.
Kolejny etap wycieczki to pobyt w OTV Białystok. Naszym wspaniałym przewodnikiem był pan Dariusz Szada – Borzyszkowski, który w 2014r. został uhonorowany specjalną nagrodą dla Dziennikarza Roku TVP Białystok. Wsłuchani w jego opowieści przez prawie dwie godziny zwiedzaliśmy kolejne pomieszczenia w TV. Dowiedzieliśmy się co ukryte jest w „skarbcu”, byliśmy świadkami nagrania zapowiedzi kulturalnych w regionie oraz przygotowań do wieczornego wydania „Obiektywu”. Odwiedziliśmy redakcje programów kresowych. Największą atrakcją była możliwość wcielenia się w rolę operatora dużej kamery telewizyjnej.
Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Chociej a nad naszym bezpieczeństwem czuwały też panie Monika Klim, Jolanta Dąbrowska i Marta Fornal.