Wycieczka do Białegostoku

Wycieczka do Białegostoku – 2 października 2013 r.
2 października 2013 r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wybrali się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl „Glany na glanc”, którego reżyserem jest Krzysztof Rekowski. Spektakl to wspaniała polemika dwóch aktorów, starcie ich poglądów. Mike (Mateusz Witczuk), siedzący w areszcie skinhead, który zamordował mężczyznę pochodzenia azjatyckiego, kopiąc go nogami uzbrojonymi w bojowe glany dostaje z urzędu obrońcę – Żyda (Piotr Półtorak). Adwokat waha się, czy przyjąć sprawę, która jest w jego oczach szczególnie ohydna. Spektakl dotyka problemów takich jak rasizm, nazizm i ksenofobia, które w ostatnich latach stają się aktualne. Po zakończeniu spektaklu gimnazjaliści gościli za kulisami teatru.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Branickich oraz Muzeum Medycyny i Farmacji UMB. Prezentowane tam są wystawy poświęcone dawnemu aptekarstwu, stomatologii, okulistyce, rentgenologii oraz chirurgii. Uczniom szczególnie spodobały się zajęcia warsztatowe, na których mogli wykonać odlew szczęki czy mózgu człowieka. Wyjazd zorganizowali nauczyciele Małgorzata Chociej, Monika Klim, Jolanta Steckiewicz i Sławomir Rochalski.