Współpraca ze szkołą w Grodnie

Współpraca ze szkołą w Grodnie –  11 czerwca 2016 r.

Nasza szkoła bierze udział w realizacji Programu Współpracy Transgranicznej, EIS Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020. Jednym z elementów tego działania jest nawiązanie kontaktów z Gimnazjum nr 7 w Grodnie, które już kilka razy gościło w ZSO i obie szkoły miały okazje bliżej się poznać. Ostatnio goście z Grodna wzięli udział w obchodach Dni Sokółki. Przygotowane przez nich tańce i piosenki były częścią pokazu Kultury Pogranicza i ogromnie spodobały się sokólskiej publiczności. Wspaniałe stroje, doskonała choreografia, precyzja wykonania, dynamika artystycznego przekazu i osobisty urok dzieci – to wszystko sprawiło, że mali wykonawcy podbili serca mieszkańców naszego miasta. Białoruskimi gośćmi opiekowały się panie Anna Andrzejewska, Maria Zauliczna, Alina Jakimiec i Monika Klim. Dni Sokółki były też okazją do pokazania zdolności również naszych dzieci. Na stadionie dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm” prowadzonej przez panie Barbarę Chancewicz i Dorotę Kamińską, pokazały dwa tańce: „Barbie girl” i „Iko, iko”, natomiast trzecioklasistki Zuzia Uściłko i Natalka Szumiło z klasy pani Zofii Kowalczuk zaśpiewały po angielsku piosenkę Cool Me Down.