Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV / AIDS

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV / AIDS – 25 maja 2017 r.

25 maja 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o HIV / AIDS, w którym wzięło udział trzech laureatów z powiatu sokólskiego, wśród nich Julia Borowska – uczennica klasy III naszego gimnazjum.
Uczniowie naszej szkoły startowali w 4 etapach tej olimpiady:
I etap klasowy – uczestniczyli wszyscy uczniowie klas II i III gimnazjum
II etap szkolny – uczestniczyło 20 osób po 5 uczniów z najwyższym wynikiem w klasie
III etap powiatowy – uczestniczyło 23 uczniów z 4 gimnazjów naszego powiatu, z naszej szkoły 5 osób z najwyższym wynikiem w szkole: Julia Borowska, Jakub Steckiewicz, Julia Wewiór, Natalia Dzietczyk, Gabriela Poczobutt Odlanicka.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Nagrody ufundowali: Starosta Sokólski, Burmistrz Sokółki oraz organizatorzy szczebla wojewódzkiego. Organizatorami olimpiady w powiecie sokólskim są: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokółce, Burmistrz Sokółki i Starosta Sokólski.
Zmagania zakończył IV etap wojewódzki. Startowały w nim 3 osoby z powiatu, w tym z naszej szkoły Julia Borowska.
Na każdym etapie olimpijczycy uzyskiwali bardzo wysokie wyniki. Wszystkim uczestnikom, za zwłaszcza naszej reprezentantce Julce Borowskiej serdecznie gratulujemy udziału i wysokiego wyniku na etapie wojewódzkim. Organizatorom dziękujemy.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Jolanta Steckiewicz