Witamy wiosnę

W połowie marca, kiedy powoli kończyła swe panowanie zima, uczniowie z klas początkowych rozpoczęli przygotowania do powitania wiosny. W salach pojawiły się „parapetowe ogródki”- klasy trzecie posadziły fasolę, a drugie cebulkę. Na zajęciach plastyczno-technicznych dzieci wyczarowały przepiękne prace: koszyczki z kwiatami, makiety wiosennego lasu i lecących bocianów, kwitnące łąki, plastelinowe kwiatki, bazie, tulipany z plastikowych łyżeczek oraz przepiękne portrety Pani Wiosny. Wszyscy uczyli się piosenek o tematyce wiosennej, co wspaniale podkreśliło atmosferę radosnego oczekiwania na zmianę pory roku. I chociaż dzieci nie miały okazji, by dokonać tradycyjnego obrzędu ukrycia marzanny, a szkoła opustoszała, bo rozpoczęło się nauczanie zdalne, to klasowe wystawki prac są nieodpartym dowodem, że wiosna została godnie przywitana i może rozgościć się wokół nas.