„Wierszyki Ćwiczące Języki”

„Wierszyki Ćwiczące Języki” – 19 maja 2023 r.

Dnia 19 maja Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sokółce już po raz czwarty zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ph. „Wierszyki Ćwiczące Języki”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III objęci terapią logopedyczną, ze szkół podstawowych z rejonu działania poradni. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali Lena Rećko z klasy I b, Piotr Jóźwik z klasy IIa i Antoni Klim z klasy II b. Udział w takim konkursie jest dla dzieci nie lada wyzwaniem. To forma docenienia pracy, jaką dzieci wkładają w żmudne ćwiczenia logopedyczne.
Było to pierwsze zetknięcie uczniów z tak dużą publicznością. Lena zaprezentowała wiersz „Wiosenna łąka”, a chłopcy utwór Jana Brzechwy pt. „Żuk”. Cieszymy się, że uczniowie sprostali zadaniu, a recytację Leny jury nagrodziło wyróżnieniem. Atmosfera była wspaniała, wszystkim dopisywały humory. Mali recytatorzy, przełamując własne słabości i tremę potwierdzili, że warto ćwiczyć poprawną wymowę i dbać o nasz język ojczysty. Na koniec dodatkową atrakcją było malowanie buziek i cudowne tatuaże.