Widowisko historyczne Bractwa Rycerskiego z Golubia Dobrzynia

Widowisko historyczne Bractwa Rycerskiego z Golubia Dobrzynia – 27 kwietnia 2018 r.

W dniu 27 kwietnia po raz gościliśmy w naszej szkole Grupę Rekonstrukcyjna Bractwa Rycerskiego z Golubia Dobrzynia. Tym razem widowisko historyczne dotyczyło stosunków społecznych w średniowiecznej Polsce. Chociaż temat był trudny jak dla tak młodych odbiorców, to jak zwykłe został przedstawiony w sposób niezwykle przystępnym i z przymrużeniem oka. Dzięki niezwykłym umiejętnościom gawędziarskim i poczuciu humoru osoby prowadzącej, nasi uczniowie przenieśli się w pradawne czasy, kiedy to chłopi ciężko pracowali w polu, oddawali daniny na rzecz pana, niepokornych zakuwano w dyby, rycerze dzielnie walczyli na wojnach, a król i możnowładcy zarządzali państwem. Spotkanie było fascynującą lekcją polskiej historii i bardzo się wszystkim podobało.