Wiarygodna Szkoła

Wiarygodna Szkoła

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce przystąpił do IV edycji ogólnopolskiego programu „Wiarygodna Szkoła”, przeprowadzanego pod hasłem „Właściwy kierunek edukacji”. Program ten powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania rzetelnego i solidnego wizerunku tych placówek, które reprezentują właściwy poziom dydaktyczno-wychowawczy oraz zapewniają swoim uczniom odpowiednie bezpieczeństwo. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie wybrać szkołę godną zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym. Pozytywne przejście weryfikacji i regulaminowych procedur prowadzonych przez Kapitułę Programu nie było łatwe i opierało się na trzech kryteriach:

•   edukacji – wysoki poziom nauczania,
• bazy dostępu – do Internetu, pracowni komputerowych, dziennika elektronicznego, biblioteki, infrastruktury sportowej, posiadanie świetlicy szkolnej, stołówki z własną kuchnią, uczestnictwo w dodatkowych programach, m.in..”Szklanka mleka” , „Owoce i warzywa w szkole”, „Wolność oddechu”,
•  bezpieczeństwa – m.in. ogrodzenie terenu szkoły, monitoring, posiadania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i planu ewakuacji.
Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła spełniła wszystkie warunki i otrzymała tytuł Laureata Programu Wiarygodna Szkoła, zajmując tym samym zaszczytne miejsce wśród prestiżowych, polskich placówek. Certyfikat Wiarygodności jest najlepszą deklaracją stosowania przez ZSO odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. To powód do dumy, ale i zobowiązanie do dalszej pracy, pozwalającej utrzymać dotychczasowe zaufanie i wysoki poziom działań.
Jesteśmy godnym współpracy partnerem. Zapraszamy Rodziców i Uczniów do naszej szkoły!