Warzywno – owocowy zawrót głowy

Warzywno – owocowy zawrót głowy – 29 listopada 2016 r. 

Uczniowie z klas początkowych naszej szkoły biorą udział w dwóch programach z zakresu edukacji zdrowotnej: „Zdrowo jem, więcej wiem” (realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska) i „Owoce i warzywa w szkole” (realizowany przez Agencję Rynku Rolnego). Głównym celem tych programów jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Jedno z takich spotkań odbyło się właśnie dziś pod hasłem „Warzywno-owocowy zawrót głowy”. Każda klasa przygotowała występ: Ia rymowanki o owocach i warzywach, II a taniec do piosenki „Zatańczyły witaminy”, IIb opowiedziała o zaletach warzyw i owoców, IIIa zaprezentowała inscenizację wiersza „Na straganie”, zaś IIIb przedstawiła zasady zdrowego stylu życia. Pani Jolanta Paruk, która opiekuje się Szkolnym Kołem SKO wytłumaczyła dzieciom, że oszczędzanie też jest częścią dbania o swoje zdrowie. Na koniec dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm” nauczyły wszystkich dynamicznego i wesołego tańca „Sałatka owocowa”. Miłym akcentem dzisiejszego spotkania było wspólne drugie śniadanie oraz degustacja warzyw i owoców.