W Białostockim Teatrze Lalek

W Białostockim Teatrze Lalek – 9 stycznia 2019 r.

9 stycznia 2019 r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły byli na wycieczce w Białostockim Teatrze Lalek na sztuce „Pinokio”. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadań projektu „Nowa jakość edukacji…”. To niezwykłe przedstawienie powstało w wyniku koprodukcji Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku i Białostockiego Teatru Lalek. Spektakl skierowany do najmłodszej widowni zawierał liczne atrakcje – różnego rodzaju lalki, przebojowe piosenki, świetną grę aktorów oraz kwintet smyczkowy na żywo. Aktorzy BTL wystąpili w towarzystwie muzyków z OiFP, co niezwykle uatrakcyjniło widowisko. Dzieci bardzo przeżywały perypetie słynnego drewnianego pajacyka. Wszystkich zaciekawiły niesamowite dzieje trochę niemądrej i łatwowiernej marionetki, a dobre zakończenie bajki stanowiło jednocześnie życzliwy i ponadczasowy morał. Miejmy nadzieję, że kiedy nasi uczniowie dorosną, to z przyjemnością samodzielnie przeczytają powieść Carlo Collodiego, która tak niezwykle zaprezentowała się dziś na deskach BTL. Po skończonym przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami.

Przed obejrzeniem spektaklu dzieci miały możliwość zwiedzenia Piwnicy Lalek. Mogły z bliska zobaczyć lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy pochodzące z przedstawień teatralnych BTL. Najstarsze lalki pochodzą z lat sześćdziesiątych XX w.