VIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

VIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej – 24 kwietnia 2018 r.

W dniu 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się VIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”. Wzięło w nim udział 48 uczestników z siedmiu podstawówek miasta i gminy Sokółka. Młodzi wykonawcy występowali solo i w duetach, w kategoriach klas I-III i IV-VI. Gościem specjalnym uroczystości był Mateusz Zalewski z kl. III a gimnazjum, kilkakrotny laureat tego konkursu, który przygotował kilka muzyczno-wokalnych interpretacji. Dzieci zaprezentowały się w bardzo różnorodnym repertuarze: można było posłuchać utworów o charakterze szkolnym, piosenek z list przebojów, o różnym nastroju i tematyce. Poziom wykonania był bardzo wysoki, zarówno pod względem umiejętności artystycznych, jak i językowych. Nagrody Grand Prix otrzymali:
Judyta Kirpsza SP w Janowszyźnie – „No exucuses”
Iga Słysz i Maja Januszkiewicz SP 2 – „I like food”
Małgorzata Piasecka SP 2 – “Let it go”
Aleksandra Fiedziukiewicz I Natalia Dzienis SP 1 – “One last time”
Organizatorzy festiwalu, nauczyciele angliści z SP 3: Katarzyna Chociej, Marta Jóźwik I Sławomir Rochalski, serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie finansowe i pomoc rzeczową. Są to: Burmistrz Sokółki, Metal-Fach, Biuro Serwis, Polski Dom Rodzinny Serce, Steeler, PSS Jaskółka. Sprzętu nagłaśniającego użyczył Sokólski Ośrodek Kultury.