VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”

VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone” – 6 kwietnia 2017 r.

W dniu 6 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”. W tegorocznej edycji wzięło udział 62 wykonawców ze szkół podstawowych w Sokółce, Geniuszach, Boguszach, Starej Rozedrance oraz Starej Kamionce. Młodzi artyści występowali solo i w duetach w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Jury w składzie: Ewa Dębko (SP 3), Joanna Snochowska Grygo (Gimnazjum nr 1), Marta Drechsler (ZSI) oraz Aneta Korycka (SP 1) w ocenie brało pod uwagę następujące elementy: czystość intonacji i prawidłową emisją głosu, właściwą wymowę w języku angielskim oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzeba przyznać, że poziom występów był bardzo zróżnicowany i wśród młodych wykonawców można było dostrzec wzrastające talenty muzyczne. Aplauz widowni wzbudziła Zosia Sawicka, która brawurowo wykonała znany przebój Rihanny zatytułowany „Diamonds”, akompaniując sobie na gitarze elektrycznej. Niemniej jednak ważny był sam udział w występie, a szczególnie opanowanie tremy, która zwłaszcza najmłodszym artystom bardzo dawała się we znaki. Po naradzie jury nagrodziło następujących wykonawców:
Nagrodę „Grand prix” otrzymała Zosia Sawicka ze Szkoły podstawowej nr 1 za utwór „Diamonds”
Soliści w kategorii klas I-III:
I miejsce Iga Krawiel, SP3 za piosenkę „Barbie Girl”
II miejsce Julia Jackiewicz, SP w Boguszach, za piosenkę „ Magic”
III miejsce Szymon Lewkowicz, SP w Starej Rozedrance, za piosenkę „Play with me”
Soliści w kategorii klas IV-VI. Tutaj jury ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny zdecydowało się przyznać dwa pierwsze i dwa drugie miejsca
I miejsce Julia Dębko SP3 za piosenkę „Bring me to life”
I miejsce Natalia Popławska ZSI za piosenkę „Welcome to the show”
II miejsce Karolina Zalewska SP3 za piosenkę „Miss movin’ on”
II miejsce Hanna Winiarska SP1 za piosenkę „Give me love”
III miejsce Małgorzata Piasecka ZSI za piosenkę „Great escape”
W kategorii Duety klas I-III jury zdecydowało o nieprzyznaniu I miejsca, przyznało natomiast dwa drugie miejsca.
II miejsce Oliwier Filipkowski i Łukasz Sawicki SP w Boguszach, za piosenkę „Pen pineapple apple pen”
II miejsce Oliwia Sołowiej i Maja Nowosada SP1, za piosenkę „The Show”
III miejsce Julia Sokołowska i Nikola Krawiel SP3, za piosenkę „Chained to the rhythm”
W kategorii Duety klas IV-VI przyznano tylko pierwsze i drugie miejsce.
I miejsce Karolina Zalewska i Julia Dębko SP3, za piosenkę „When the rain begins to fall”
II miejsce Gabriela Kuklik i Nikolas Wierzbicki, za piosenkę „Just give me a reason”

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Burmistrza Sokółki, Metal-Fach, Dom Rodzinny Serce, Biuro Serwis, oraz pana Mariusza Woronowicza właściciela firmy Kaweta. Organizatorzy konkursu – nauczyciele angliści z ZSO: Katarzyna Chociej i Sławomir Rochalski- składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występu.