VII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

VII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem – 17 maja 2018 r.

W dniu 17 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”. Wzięło w nim udział 47 uczestników z siedmiu szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Organizatorzy konkursu, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy z SP3, w tym roku przygotowali do analizy fragmenty literatury dla dzieci. Mimo, że pytania testowe były dość trudne, to uczniowie poradzili sobie z nimi bardzo dobrze i wszystkie prace oceniono wysoko. W oczekiwaniu na wyniki pracy komisji konkursowej, uczestnicy turnieju wraz z rodzicami i nauczycielami obejrzeli inscenizację w wykonaniu uczniów z Koła Teatralnego oraz występ grupy tanecznej dziewczynek z klasy czwartej. Ostateczny wynik rywalizacji przedstawia się następująco:
Klasy pierwsze
I miejsca: Zuzanna Chwiedźko SP1, Iga Małoń SP3, Szymon Tołłoczko SP3, Weronika Żamojtuk SP1
II miejsca: Amelia Normantowicz SP3, Mikołaj Turko SP2, Maja Rećko SP Stara Kamionka, Barbara Iłendo SP Stara Rozedranka
III miejsca: Oliwia Wysocka SP Stara Rozedranka, Gabriela Głusiecka SP Stara Rozedranka
Wyróżnienia: Oliwia Gieniusz SP2
Klasy drugie
I miejsca: Aurelia Pigiel SP2, Sławomir Jan Tokarewicz SP1, Adam Januszkiewicz SP1
II miejsce: Kacper Nidecki SP2
III miejsca: Maciej Sawicki SP Bogusze, Kamil Matukiewicz SP3, Janusz Lingo SP Janowszczyzna
Wyróżnienie: Damian Piskurewicz SP3
Klasy trzecie
I miejsca: Magdalena Wiszowata SP3, Natalia Kucharewicz SP Stara Kamionka
II miejsca: Emilia Niewiarowska SP3, Mateusz Czajkowski SP Malawicze, Nikola Żukiewicz SP2
III miejsca: Jan Zajkowski SP1, Weronika Dargiewicz SP3, Maja Czopur SP Bogusze
Wyróżnienia: Rafał Onoszko SP2, Jakub Kamiński SP1, Julia Sokołowska SP2
Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Sokółki, księgarnie „A kuku” i „Book Book” wręczali pani dyrektor Anna Andrzejewska i gość specjalny uroczystości, pan burmistrz Adam Kowalczuk. Testy konkursowe opracowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie Barbara Chancewicz, Zofia Kowalczuk, Dorota Kamińska i Barbara Borowska. Inscenizację teatralną przygotowała pani Anna Andrzejewska. O nagłośnienie zadbał pan Sławomir Rochalski. Dekoracje i słodki poczęstunek przygotowały nauczycielki świetlicy: Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk, Danuta Szczesiul i Lucyna Dowgiert.