VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”

VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone” – 14 kwietnia 2016 r.

W dniu 14 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”. W tegorocznej edycji wzięło udział 55 wykonawców z ośmiu szkół podstawowych: Sokółki, Geniusz, Lipiny, Starej Rozedranki, Malawicz Dolnych oraz Starej Kamionki. Młodzi artyści występowali solo i w duetach w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Jury w składzie Ewa Dębko (SP 3), Monika Horosz (SP nr1), Marta Iłenda (ZSI) i Michał Gieniusz (Sokólski Ośrodek Kultury) w ocenie brało pod uwagę następujące elementy: czystość intonacji i prawidłową emisją głosu, właściwą wymowę w języku angielskim oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzeba przyznać, że poziom występów był wysoki i wśród młodych wykonawców można było dostrzec wzrastające talenty muzyczne. Repertuar był bardzo zróżnicowany począwszy od piosenek podręcznikowych poprzez klasykę muzyki rozrywkowej z lat 60 a skończywszy na popularnych przebojach pop z najnowszych list przebojów. Ważny był też sam udział w występie, zamiłowanie do śpiewu i opanowanie tremy, która zwłaszcza dla najmłodszych piosenkarzy bardzo dawała się we znaki. Po naradzie jury nagrodziło następujących wykonawców:

KATEGORIA SOLO KLAS I – III
I miejsce Karolina Zalewska – SP3
II miejsce Iga Kuklicz – SP3
III miejsce Julia Troć – SP1
Wyróżnienie Ewa Górska – SP2

KATEGORIA DUETY KLAS I – III
I miejsce Atletta Sienkiewicz i Aleksandra Fidziukiewicz – SP1
II miejsce Zuzanna Uściłko, Natalia Szumiło – SP3
III miejsce Klaudia Birkos, Maja Mazur – SP Stara Kamionka
Wyróżnienie Emilia Narbutt, Emilia Rakieć, Kornelia Malewicz – SP1

KATEGORIA SOLO KLAS IV – VI
I miejsce Julia Dębko – SP3
II miejsce Weronika Bergiel – SP2
III miejsce Małgosia Piasecka – SP2
Wyróżnienie Julia Tomaszewska – SP1

KATEGORIA DUETY KLAS IV – VI
I miejsce Agnieszka Tryzna, Izabela Fiedorec – SP1
II miejsce Nikolas Wierzbicki, Antoni Chomutnik – SP3
III miejsce Oliwia Steć, Hanna Winiarska – SP1
Wyróżnienie Jeremi Miroń, Daniel Mrozowicz – SP2

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury oraz firmy METAL-FACH, PPUH GENO, STEELER, POLSKI DOM RODZINNY SERCE, BIURO-SERWIS.
Organizatorzy konkursu – nauczyciele angliści ZSO: Katarzyna Chociej, Marta Jóźwik i Sławomir Rochalski – składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.