V Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

V Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem – 12 maja 2016 r.

Dziś w ZSO na Osiedlu Zielonym odbył się V Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”, organizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. W tegorocznej edycji wzięło udział 45 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych Sokółki, Geniusz, Starej Rozedranki, Bogusz i Starej Kamionki.
Gościem specjalnym turnieju był pan burmistrz Adam Kowalczuk, który w słowach skierowanych do zebranych podkreślił, jak ważne jest doskonalenie kompetencji komunikacyjnych, w tym umiejętności czytania ze zrozumieniem. „Czytanie ze zrozumieniem ma we współczesnym świecie szczególne znaczenie. Mimo rozwoju środków masowego przekazu nadal pozostaje niezastąpionym sposobem zdobywania informacji” – powiedział pan Kowalczuk.
Dzieci pisały testy w trzech kategoriach wiekowych, a tematyka prac związana była ze środowiskiem przyrodniczym. Trzeba przyznać, że uczniowie reprezentowali wysoki poziom umiejętności i udowodnili, że słowo pisane nie ma przed nimi tajemnic. Prace dzieci sprawdzało jury w składzie: panie: Elżbieta Olechno SP1, Joanna Piskurewicz ZSI, Alicja Subieta ZSI, Barbara Możejko SP Stara Rozedranka, Helena Borowska SP Geniusze, Katarzyna Rabiczko SP Stara Kamionka, Barbara Chancewicz ZSO, Dorota Kamińska ZSO, Zofia Kowlaczuk ZSO i Barbara Borowska ZSO. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Klasy pierwsze:
I miejsce
Magdalena Wiszowata – ZSO w Sokółce
II miejsce
Natalia Kucharewicz – SP w Starej Kamionce
III miejsce
Jakub Kamiński – SP 1 w Sokółce
Wyróżnienie
Amelia Kostrzewska – SP 3 w Sokółce
Emilia Gieniusz – SP w Geniuszach
Nikola Żukiewicz – ZSI w Sokółce
Dominik Wojdałowicz – ZSI w Sokółce
Klasy drugie:
I miejsce
Dominika Sołtan – ZSO w Sokółce
II miejsce
Patrycja Pawłowska – ZSO w Sokółce
Zuzanna Hawryłko – ZSI w Sokółce
III miejsce
Zuzanna Sawoń – ZSO w Sokółce
Wyróżnienie
Wiktoria Minczewska – SP 1 w Sokółce
Adrian Druć – SP 1 w Sokółce
Blanka Wojdałowicz – ZSI w Sokółce
• Klasy trzecie:
I miejsce
Antoni Piskurewicz – ZSO w Sokółce
Gabriela Hulewicz – SP 1 w Sokółce
Natalia Tołłoczko – ZSO w Sokółce
II miejsce
Maja Mazur – SP w Starej Kamionce
Wiktoria Szyszko – SP 1 w Sokółce
III miejsce
Leon Jatkowski – SP 1 w Sokółce
Iga Kuklicz – ZSO w Sokółce
Iga Miron – ZSO w Sokółce
Wyróżnienie
Kacper Miszkin – ZSI w Sokółce
Hanna Łukaszewicz – ZSI w Sokółce
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sokółki, księgarnię „A kuku” i PSS Społem. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i drobnych gadżetów dla wszystkich uczestników, a oczekiwanie na wyniki umilił dzieciom występ teatrzyku pt. „Demeter i Kora”, przygotowany przez panią Dorotę Zalewską i jej podopiecznych z klasy VI a. Na konkursie wykorzystano dekorację autorstwa nauczycielki świetlicy, pani Jolanty Paruk.