Urodziny szkoły

Urodziny szkoły – 19 czerwca 2018 r.

Dziś uczniowie młodszych klas wzięli udział w uroczystości „Urodziny szkoły. 50-lecie SP 3 w Sokółce”. Spotkanie miało na celu przybliżenie historii „trójki” oraz pokazanie, jak na przestrzeni minionego półwiecza zmieniała się szkoła, jej podopieczni i nauczyciele. Po kilku zabawach integracyjnych i tańcach na „rozgrzewkę” dzieci zostały podzielone na drużyny i zajęły miejsca przy swoich stanowiskach. Pierwszym zadaniem do wykonania było ułożenie puzzli, przedstawiających wybrane miejsca szkoły oraz ułożenie do obrazka krótkiej rymowanki. Następny punkt to rozwiązywanie szkolnych zagadek oraz dopasowywanie starych sprzętów i przyborów szkolnych do ich współczesnych wersji. Dużo frajdy i radości sprawiły zabawy reto, takie jak gra w klasy, wyścigi kapsli, skakanie na skakance, gra w gumę, pomidor i gra w kolory. Okazało się, że najtrudniejszą była gra w gumę i kapsle, ale dzieci były nimi wyraźnie zaabsorbowane i wytrwale starały się opanować reguły zabawy. Urodziny nie mogą obyć się bez słodyczy. Chusta animacyjna odegrała rolę symbolicznego tortu, a cukierki były wystarczającym urodzinowym poczęstunkiem. Na koniec wszyscy udali się piknik, gdzie przy zabawach na świeżym powietrzu i słodkim poczęstunku zakończył się ten miły i atrakcyjny dzień.