Udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

Udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – 1 marca 2016 r.

Dnia 1 marca 2016 roku nasi uczniowie: Julia Repucha, Antoni Chomutnik, Kinga Puszko, Wiktoria Żygieło wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia. Wraz z naszą szkołą do konkursu stanęli uczniowie ze Starej Kamionki i Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, a także ze szkoły w Uhowie i szkół białostockich.
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Białymstoku. Konkurs składał się z dwóch części: z testu oraz zadań interaktywnych. Aby uzyskać dobry wynik należało wykazać się wiedzą biograficzną o Kardynale Wyszyńskim a także znać informacje o jego rodzinie i powiązaniach ze św. Janem Pawłem II.
Organizatorzy przyjęli nas bardzo serdecznie, goszcząc nas podczas konkursu i częstując obiadem. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni za swoje zmagania intelektualne. Uczniom gratulujemy i czekamy kolejnego konkursu, który już za rok.

Uczniów do konkursu przygotował ks. Mateusz Dobrzyński.