Udział w programie „Partnerstwo dla książki”

Udział w programie „Partnerstwo dla książki” – podsumowanie – 5 grudnia 2018 r.

Uczniowie klasy 2a naszej szkoły brali udziału w projekcie realizowanym przez Księgarnię A KUKU w Sokółce w ramach programu „Partnerstwo dla książki” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pierwsze spotkanie odbyło się 15 października w księgarni. Białostocki Teatr pod Orzełkiem zaprezentował „Opowieści Starego Kredensu”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiedział bajkę o Grzecznym Rycerzu i legendę o Złotej Kaczce. Postaciami były lalki stworzone z kuchennych przedmiotów mieszkających w starym kredensie. W trakcie spektaklu dzieci złożyły rycerskie ślubowanie przez co powiększył się Zakon Rycerzy Grzeczności. Na zakończenie spotkania koordynator projektu wręczyła prezent: Teatrzyk Kamishibai (japońska sztuka czytania bajek) wraz z kartami narracyjno – obrazkowymi oraz komplety książek do biblioteki szkolnej.
Kolejne spotkanie z Teatrzykiem pod Orzełkiem miało miejsce w naszej szkole 26 listopada. Aktorzy zaprezentowali sztukę „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie”.
Podsumowanie działań projektowych nastąpiło 5 grudnia w kinie Sokół. Na spotkanie oprócz dzieci z naszej szkoły przybyli uczniowie: z Janowa, Bogusz, Majewa i SP2 w Sokółce.
Aniołki Gloria i Gabryś przybliżyli tradycję kolędowania w naszej kulturze. Do udziału w spektaklu aktorzy zaprosili dzieci z widowni, które doskonale poradziły sobie z zadaniem aktorskim. Wspólnie zaśpiewano kilka kolęd, a na koniec Mikołaj wręczył uczestnikom spotkania książki oraz Dyplomy Czytelnika.